GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 23:24

Sokak Hayvanları, Pati Uzatarak Teşekkür Ettiler

Soğuk kış şartlarının başlaması ve pandemi nedeni ile sahipsiz kalan sokak hayvanlarının imdadına Erdemli Belediyesi Limon Çiçeği ekipleri yetişti. Köpekler kendilerini besleyen ekiplere pati uzatarak teşekkür ettiler. Başkan Tollu düsturlarının ‘nerede bir canlı varsa orada Erdemli Belediyesi vardır olduğunu’ söyledi.

Sokak Hayvanları, Pati Uzatarak Teşekkür Ettiler

Erdemli sahillerinde belediye Limon Çiçeği ekipleri ile birlikte sokak hayvanlarını besleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’İnsanın olduğu her yere hizmetimiz var diyorduk, artık canlının olduğu her yere hizmet ediyoruz’’ diye değiştirdiklerini söyledi.

Belediye Limon Çiçeği ekiplerinin düzenli olarak sahillerde bulunan sokak hayvanlarının aç kalmamaları için mama bırakarak besleme yaptıklarını belirten başkan Tollu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Belediye personelinin sadece sokak hayvanlarının karnı doysun diye besleme yapmıyor aynı zamanda onlara sevgilerini de veriyorlar diyen Tollu, nerede bir canlı varsa orada olmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Tollu, ‘’Özellikle pandemi döneminde ve sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor onların karınlarını doyurup sularını veriyoruz. Şu anda Erdemli sahillerinden Kocahasanlı sahilindeyiz. Turizm sezonu sonrasında boşalan sahillerde, pandemiden dolayı ve sokak kısıtlamasından dolayı dışarıya çıkamayan insanlarımızın hayvanlarını besleyemediklerini görmekteyiz. Belediye olarak biz de sokak hayvanlarımızı en güzel şekilde beslemenin gayreti içerisindeyiz. Sadece sahillerdeki hayvanları beslemiyoruz yüksek rakımlı kırsal kesimlerdeki yaban hayvanlarının da beslemesini yapacağız. Sokak hayvanlarımızı besleme çalışmalarımız aralıksız devam edecek’’ dedi.

Hayvanlara sadece mama vermeyen, onlarla yakından ilgilenen Limon Çiçeği ekibinden Ebru Çabık, “Hayvanları sevmek insanları sevmek gibidir. Onları sadece gıda ile sevemeyiz, onlara sevgimizi de göstermemiz gerekiyor. Nasıl bir insana güzel bir söz söylediğimiz zaman güzel dönüş yapıyorsa hayvanlarda öyledir. Limon Çiçeği ekibi olarak onlara sadece beslenmeleri için mama  vermiyoruz aynı zamanda sevgimizi de veriyoruz” diye konuştu.

Erdemli belediyesi Limon Çiçeği ekipleri sokak kısıtlamasının yaşandığı tatil günlerinde 200 kilo mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Vatandaşlar ise yapılan çalışmaları destekliyor. Az sayıda gönüllü arasında yer alan bir vatandaş ise “Gerçekten kış aylarında burada kimse olmuyor, hayvanlar aç. Limon çiçeği ekibi her zaman desteğimize geliyor. Her zaman yardımımıza koşuyor. Her zaman yanımızda oluyor. Çağırdığımız zaman ise hemen geliyor ve hayvanları besliyorlar” diye konuştu.