GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2020 16:13   Güncelleme : 07-12-2020 16:18

Erdemli’de 9’uncu Katta Kedi Yavrusu Operasyonu

Tömük Mahallesinde bir sitenin 9’uncu katında mahsur kalan iki aylık kedi yavrusunu itfaiye ekipleri kurtardı.

Erdemli’de 9’uncu Katta Kedi Yavrusu Operasyonu

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliği, Tömük Mahallesi Doğan Aquapark Sitesinin 13 katlı binasının M-1 blok’unun  9’uncu katından bir kedi miyavlaması geldiği yönünde aldığı ihbarı değerlendirerek olay yerine gitti.

Ev sahiplerinin sitede bulunmaması nedeni ile Jandarma ekpleri de güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekipleri kurtarma operasyonunda mahsur kalan ve iki aylık olduğu sanılan kedi yavrusuna ulaşabilmek için Mersin merkezden 9’uncu kata ulaşabilen kurtarma aracı istedi.

Ekipler yüksek merdivenli kurtarma aracı ile sitenin 9’uncu katına çıkarak yavru kediyi kurtardı. Kedi yavrusu itfaiye ekipleri tarafından sitenin bahçesine bırakılarak özgür kalmasını sağladı.

Site sakinlerinden Necati Onatoğlu,bulundukları sitenin 9’uncu katı balkonundan kedi sesinin geldiğini belirterek, ‘’3-4 gündür balkondan kedi yavrusu sesi geldiğini duyarak kurtarılması için itfaiyeye haber verdik ve duyarlı ekip gelerek kedi yavrusunu kurtardı. Tahminen yavru kedinin balkonda bulunan barbekü bacasından düştüğünü tahmin ediyoruz. Çünkü ev sahipleri yaz sezonu sonrası gitti. Bir canlının yaşamasını sağladıkları için itfaiye ekibine teşekkür ediyoruz’’ dedi.