GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2020 16:45

Üçtepe'de Ev Yangını ‘’Aynı Ev İki Yıl Öncede Yandı’’

Üçtepe Mahallesi Kızılhayat Sokakta bir evde yangın çıktı. Yangında can kaybı ya da yaralanma olmazken maddi hasar meydana geldi. Aynı evin iki yıl öncede yandığı bildirildi

Üçtepe'de Ev Yangını ‘’Aynı Ev İki Yıl Öncede Yandı’’

Yangın Erdemli ilçesine bağlı Üçtepe Mahallesi Kızılhayat Sokaktaki Ali ve Ayşe Aydın’ın evinde çıktı.  Edinilen bilgiye göre Aydın çifti evlerinin yanında bulunan domates serasında çalışmaya gitti. Evden duman çıktığını gören komşuları yangına müdahale ederken jandarma, itfaiye ve ambulansa da haber verdi. Yangın ilk müdahaleyi komşuları yaparken olay yerine gelen itfaiye  yangını söndürdü. Ev oturulamaz hale geldi.

Ali Aydın’ın sera ortağı olan Mustafa Akıncı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangında evde kimsenin olmamasının sevindirici olduğunu ancak yangından dolayı üzüldüklerini söyledi. Akıncı aüynı evin 2018 yılında da yatak odasından çıkan bir parlama ile evin yandığını bu yıl da a henüz sebebi belirlenemeyen bir sebeple yatak odasından yangının çıktığını kaydetti. Akıncı, ‘’Sevincimiz yangın esnasında evde kimsenin olmaması. El birliği yapıp eşyalar alınır ev yeniden oturulur hale getirilir. Herkese geçmiş olsun’’ dedi.

Evin hanımı Ayşe Aydın ise yangının çıktığında evde kimsenin bulunmadığını yangının da nasıl çıktığını anlamadıklarını belirtti. Serada çalışmaya gittiklerini belirten Aydın, komşuların evde yangın var demesi üzerine koşarak geldiklerini ancak eşyaların tüm yandığını gördüklerini belirtti.