GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2020 16:34

Tömük'te Kumarcılara Ceza Yağdı

Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri para karşılığı kumar oynatıldığı ihbarı üzerine Tömük Mahallesinde bir binaya operasyon düzenledi.

Tömük'te Kumarcılara Ceza Yağdı

Jandarma ekipleri,  aldıkları bir ihbarı değerlendirerek, Tömük Mahallesinde bir binaya operasyon düzenledi.  Operasyonda kumar oynamak için yer ve imkân sağlayan (3) şüpheli şahıs ile kumar oynadığı tespit edilen (8) şüpheli şahıs suçüstü yakaladı.

Jandarma ekipleri binada yaptığı aramada kumar oyununda kullanılan (980) TL nakit para ile (32) deste iskambil kâğıdı ele geçirdi. Kumar oynayan şüpheli şahıslar hakkında;  5326 sayılı Kabahatler Kanununun 34’üncü maddesi gereği Kumar oynamaktan 9 bin 800 lira,  Covid-19 tedbirlerine kapsamında sosyal mesafe kuralını ihlalden 44 bin 100 lira, Bulaşma riskini arttıran şans oyunlarının iskambil kâğıdı ile oynamaktan 25 bin 200 lira  olmak üzere toplam 79 bin 100 lira idari para cezası uyguladı.

Operasyonda kumar oynatan (3) şüpheli şahıs hakkında ise, kumar oynamak için yer ve imkân sağlama suçundan adli işlem yapılarak sevk edildiği adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kumar oynandığı tespit edilen bina belediye ekipleri tarafından mühürlenerek kullanıma kapatıldı.