KADIN
Giriş Tarihi : 24-11-2020 15:49

Kadına Şiddete Hayır

Erdemli Sosyal Hizmet Merkezi personelleri ‘’Kadına şiddete hayır’’ sloganı ile kamuoyunun dikkatini çekmek amacı ile bir dizi bilgilendirici faaliyetler düzenledi.

Kadına Şiddete Hayır

Erdemli İlçesinde yer alan bir çok tarihi mekan, semt pazarları ve diğer kamuya açık alanlarda ‘’Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir’’ pankartı açılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Aynı zamanda belitilen yerlerde ki vatandaşlara ‘’Kadına Şiddet’’ ana başlığı altında  pandemi kurallarına dikkat edilerek bir dizi bilgilendirme çalışması yapıldı.

Erdemli Nova City Alışveriş Merkezinde ise Erdemli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün öncülüğünde Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinin de katılımıyla alışveriş merkezinde yer alan vatandaşlara pandemi kurallarına dikkat edilerek broşör ve el ilanları dağıtılarak bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,Adalet Bakanlığı,İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının birlikte çalışması sonucunda 75 maddeden oluşan ‘’Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele Koordinasyon Planı’ hazırlanarak plan doğrultusunda ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kurumsal İş Birliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına Dair Protokol’ imzalanarak ‘’kadına yönelik şiddet’ ana başlığı altında ciddi seferlik ilan edildi.

81 il valisinin başkanlığında ve tüm ilçelerde Kaymakamların başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantıları 25 Kasım 2020 günü saat:10’da Erdemli Kültür Merkezinde  yapılması planlandı.

Yapılacak toplantıya ilçe kaymakamı Avni Kula başkanlık edecek. Erdemli Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek toplantı sonrasında toplantı heyeti  İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde yer alan “Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele” kısım amirlikleri ziyaret edilecek.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin