EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2020 15:24   Güncelleme : 24-11-2020 15:33

Öğretmenler Gününde Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Unutulmadı

Erdemli ilçesinde öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı. Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, öğretmenler adına Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk koydu. Çelenk Töreninin ardından Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Mezarı Başında anıldı.

Öğretmenler Gününde Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin Unutulmadı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Açıkyörük konuşmasında, 1981 yılından bu yana 24 Kasım Öğretmenler Gününün kutlandığını belirterek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Bir öğrenci de ‘’Çiçekler’’ adlı şiir okudu.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘’Öğretmen gözü ile eğitim’’ temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğretmenlere plaketleri Belediye başkan yardımcısı Niyazi Yıldız, Jüri Özel Ödülünü Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan,  bu yıl 2’incisi düzenlenen mangala yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini İlçe Kaymakamı Avni Kula, tarafından verildi.

Törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile şube müdürleri, şehit öğretmenin kardeşleri ve öğretmenler Türbe Asri Mezarlığındaki Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin’in mezarlığı ziyaret edilerek Kur’anı Kerim okundu dualar edilerek anıldı.

Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin 22 Nisan 1996 yılında öğretmenlik yaptı Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesi Çiftlikkale Davutlar İlkokulunda okulu basan teröristler tarafından şehit edilmişti.

Şehit öğretmen Hacı Ömer Serin, Erdemli’de adının verildiği ilk ve ortaokulda yaşatılıyor.