GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 18:18

Erdemli’de Azerbaycan Parkı Açıldı

Erdemli Ülkü Ocakları’nın isim önerisi ile gündeme gelen parka, Erdemli Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, Azerbaycan ismi verildi. Alata Mahallesi Dere kenarında yapılan Azerbaycan Anıtı düzenlenen törenle açıldı.

Erdemli’de Azerbaycan Parkı Açıldı

Erdemli Belediyesi ile Erdemli Ülkü Ocakları iş birliğinde yapılan program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Konuşmaların ardından Azerbaycan milli kahramanı Mübariz İbrahimov’un anıtı açıldı, Hocalı Katliamının anlatıldığı sergi, ziyaretçiler tarafından gezildi.

Törende fotoğraf sergisi ve Azerbaycan milli kahramanlarından Mübariz İbrahimov’u temsil eden anıt da hizmete girdi. Azerbaycan’ın milli kahramanı ve Ermenistanlıların korkulu rüyası Abrahim Mübarizov’ın anıtımı Belediye personali heykeltıraş Ali Nacakoğlu’nun yaptığı Mübarizov anıtı da hizmete girdi. Başkan Mükerrem Tollu nacakoğluna hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Erdemli AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya ile MHP İlçe Başkanı Fatih Serin Ali Nacakoğlu’na teşekkür plaket vererek teşekkür etti. Sanatçı Nacakoğlu kendisi ile yapılan söyleşi esnasında gözyaşlarını tutamadı.

Alata Mahallesi dere kenarında gerçekleştirilen parkın açılış töreninde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’Kardeş Azerbaycan’ın her zaman canımız ile kanımız ile yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz. ’’Azerbaycan Parkı’’ nın yapımı için Erdemli Ülkü Ocakları belediyemize müracaat etti ve belediye meclisimiz buna onay verdi ve parkın yapımı sağlandı. Parkımızın açılışını belediye meclis üyelerimiz ve ocak başkanımız ile birlikte yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Birlik ve beraberlik içinde olunduğunda nelerin gerçekleştirilebileceğini 30 küsur yıldır işgal altındaki Karabağ’da yaşadık diyen başkan Tollu, ‘’30 yılı geçkindir Ermeni mezalimi altında inim inim inleyen soydaşlarımızın bu mezalimden kurtulması adına başta Cumhurbaşkanımız ve liderlerimiz olmak üzere yoğun çaba harcadılar. Biz inanıyoruz ki, bu birlik beraberlik sürdükçe hiçbir güç bizi yıldıramayacak, bu millet üç kıtada eskisi gibi at koşturmaya devam edecektir. Türkiye sadece Türkiye sınırları içerisinden sorumlu değildir. Dünyada ne kadar mazlum ve masum varsa bunların yegane umudu bizleriz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Birlikte olmanın mükâfatını Karabağ’da gördük. Azerbaycan Parkının oluşmasını sağlayan Erdemli Ülkü Ocaklarına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ da yaptığı konuşmada, Azerbaycan Parkı’nın yapımına destek veren başta belediye başkanı Mükerrem Tollu ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Özgür Türk çocukları için İstanbul ne ise Bakü, Tebriz, Kerkük de odur diyen Bağ, ‘’İki devlet tek millet ilkesinden yola çıkarak Turan ülküsünde birleştiğimiz ülke can Azerbaycan. Tüm imkanlarımızla can dostumuz kardeşimiz Azerbaycan ile bir ve tek olmak adına bugün Azerbaycan Parkını faaliyete geçiriyoruz. Parkımız Erdemlimize hayırlı uğurlu olsun’’ diye kaydetti.

Konuşmaların ardından içerisinde çocuk oyun alanlarının da bulunduğu Mübariz İbrahimov’un anıtının da bulunduğu fotoğraf sergisinin açılışına Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı Fatih Serin, Ülkü Ocakları Başkanı Soner Bağ, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.