GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2020 18:23

Erdemlide Camilerin Kubbeleri Yenilendi

Erdemli müftülüğü sınırları içinde bulunan bazı camilerin kubbelerinin yenilendiği bildirildi.

Erdemlide Camilerin Kubbeleri Yenilendi

Erdemli Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre; Mimar ve inşaat mühendislerininin tavsiyeleri kapsamında, kaymakamlık olurları alınarak, kubbe kurşunları oksitlenen camilerimizin kubbe kaplamaları turkuaz mavisi alüminyum tabakalarla yeniden kaplandı.

İlçe müftüsü Dr. Hayri Erenay konuyla ilgili verdiği bilgide: "İlçemiz müftülüğüne bağlı Çeşmeli Barbaros Cami, Ayaş Merkez Cami, Tömük Merkez Cami ve İnşaatı İkmal Edilen Koyuncu Merkez Cami nin kubbeleri tarihi misyonumuza uygun olarak Ahmed Yesevi’in aziz hatırasına ithafen,  müftülüğümüz tarafından yenilenmiştir.

İçerisinde demir tozu bulunan ve oksitlenen kaplamaların, kubbe taşıyıcı demirlere zarar vermemesi için yaklaşık olarak bir buçuk milyon liralık bir maliyetle değiştirilmiştir.

Bu maliyetlerin Erdemli’li hayırseverler ve camilerimizdeki eski oksitli kurşunların değerlendirilmesiyle karşılanmıştır" dedi. Devamla: "Erdemli müftülüğü olarak, bu hizmetler de bize destek veren, Erdemli’mizin hayırsever halkına teşekkürlerimizi iletiyoruz. ALLAH güzel hizmetlerde devam etmeyi bizlere nasip eylesin." Dedi.