GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2020 18:16

Jandarma’dan Kaçak Sigara ve İçkiye Geçit Yok

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kaçak Sigara ve İçki yapan iki kişi yakalandı.

Jandarma’dan Kaçak Sigara ve İçkiye Geçit Yok

Edinilen Bilgiye göre; Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kaçak alkol imal ve satışı yapan şahıslara yönelik yapılan araştırmalarda Akdeniz ilçesi Karaduvar mahallesinde bir şahsın kendisine ait evde kaçak içki (rakı ) imal ederek satış yaptığı tespit edilmiştir.

Jandarma ekiplerince şüpheli şahsı yakalamak ve kaçak içkileri ele geçirmek için başlattıkları operasyon sonucunda; şahıs evinde yakalanarak şüpheli şahsın ev ve eklerinde yapılan arama da (13) litre kaçak bandrolsüz alkollü içki (rakı) ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili yakalanan (1) şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca alınan ifadesine müteakip serbest bırakılmıştır.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince;

Kaçak sigara ve tütün satışı yapan şahıslara yönelik yapılan araştırmalarda Toroslar ilçesi Halk kent mahallesinde bir şahsın kendisine ait evde kaçak olarak temin etmiş olduğu tütünleri makaron içerisine doldurarak sigara satışı yaptığı tespit edilmiştir.

Jandarma ekiplerince şüpheli şahsı yakalamak ve kaçak tütün ile sigaraları ele geçirmek için başlattıkları operasyon sonucu (1) şüpheli şahsa ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

 ( 14 ) kg kıyılmış satışa hazır tütün

 

 (1620) adet içime hazır sigara haline getirilmiş makaron

 

 (2400) adet dolum için temin edilen boş makaron

 

 (1) adet elektrikli makaron doldurma makinası ele geçirilmiştir.

 

Olayla ilgili yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır