GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2020 17:17

AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Müstakime Nur Var Seçildi

Erdemli ilçesinde kültür merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Erdemli Kadın Kolları'nın 6. Olağan Kongresi'nde birlik ve beraberlik içerisinde tek liste halinde gidilen seçimde Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bayrağı Müstakime Nur Var devraldı.

AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Müstakime Nur Var Seçildi

Erdemli Kadın Kolları 6. Olağan ilçe kongresine, Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti İl Teşkilat Başkanı Ali Gölcük, AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya,  il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Fransa'da Türk çocuklarının gözaltına alınması olayına  "Şimdi bunun insanlık neresinde, demokrasi neresinde, hak ve hukuk neresinde, çocuk hakkı neresinde ?" diyerek tepki gösterdi.

Partililere hitaben konuşan Yılmaz, ilk olarak Cumhur İttifakının önemine değinerek, "2023'e gitme yolunda sizlere çok daha fazla ihtiyacımız var. Yeter ki Recep Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyen zihniyet her zamankinden daha fazla iş başında. Allah razı olsun Devlet Bahçeli'den bu tehlikeleri gördüğü için  Cumhurbaşkanımızla birlikte Cumhur İttifakını kurarak Türkiye'mizin geleceği için, bayrak inmesin ezanımız dinmesin diye desteğini hiç esirgemedi. Allah bin kez razı olsun Devlet Bahçeli'den, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarından. Cumhur İttifakımızın ilelebet sürmesi için bizlerinde üstüne düşeni sonuna kadar yapması gerekiyor" diye konuştu.

Fransa'da gözaltına alınan Türk çocuklara da değinen Yılmaz, "Ne kadar çok üzerimize geldiklerini görüyorsunuz. 4 çocuk Fransa'da Peygamber Efendimiz aleyhindeki karikatürleri doğru bulmadıklarını söyledikleri için sabaha karşı evlerinden alındılar. Şimdi bunun insanlık neresinde, demokrasi neresinde, hak ve hukuk neresinde, çocuk hakkı neresinde ? Türklerin, Müslümanların yaşadığı her yerde bir zulüm var, bir kıyım var. Bu nedenle biz birliğimize sahip çıkmak zorundayız. Kendi içimizde kendi enerjimizi harcamayalım. Enerjimizi birbirimize değil dışarıya karşı harcayalım" şeklinde konuştu. 

Tek liste halinde gidilen seçimde Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bayrağı Müstakime Nur Var devraldı.