GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 17:10

Erdemli İzmir İçin Tek Yürek Oldu

Erdemli Belediyesi, 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 depremde evleri yıkılan vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasında ‘’limon çiçeği sosyal market’’ merkezinde toplanan eşyalar Tırlara yüklenerek teslim edilmek üzere İzmir AFAD müdürlüğüne gönderildi.

Erdemli İzmir İçin Tek Yürek Oldu

İzmirlilere geçmiş olsun dileklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, depremde ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Erdemli halkının İzmirliler için tek yürek olduğunu söyleyerek yardım tırlarının İzmir’e gönderilmesi öncesi  eşyaların yüklenmesine yardım eden başkan Tollu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin nerede bir sıkıntı yaşanıyor ise, Erdemli belediyesi olarak bu sıkıntıları gidermek adına yardıma koşmaktadır diyen Tollu, ‘’Dün Elazığ’da meydana gelen depremde nasıl tek vücut olup yardıma koştuk ise bugün de İzmir’de meydana gelen depremde evleri yıkılar için yardıma koşuyoruz. Belediyemiz bünyesindeki  ‘Limon Çiçeği Sosyal Market’  aracılığı ile yardım kampanyası başlatmıştık. Yardım kampanyasında belediyemiz ve halkımızdan toplanan gıda, battaniye, temizlik malzemeleri gibi acil ihtiyaç malzemeleri ve diğer malzemeler teslim edilmek üzere İzmit AFAD müdürlüğüne TIR’lara yüklenerek gönderiyoruz. Desteklerini esirgemeyen halkımıza yürekten teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Önümüz kış, depremzede vatandaşlarımızın en çok ihtiyacı olan malzemeleri toplayıp onlara ulaştırmaya çalışıyoruz diyen Tollu, AFAD ile yaptıkları görüşme sonrası vatandaşın en çok ihtiyacı olan malzemeleri topladıklarını kaydetti.

Erdemlili halkımızın dayanışma ruhu hat safhada diyen Tollu şöyle konuştu:

‘’Bırakın coğrafya sınırlarımızı dışarıda bile ne kadar dindaşımız ve soydaşımız var ise onlar sıkıntıda olduğunda canı ile kanı ile yardıma koşan bir kentte yaşıyoruz. Ben yardımlaşma ruhunun en güzelini gösteren kadirşinas tüm Erdemli halkına binlerce kez teşekkür ediyorum. Halkımızın bizlere ulaştırdığı emanetler İzmirli vatandaşlarımıza zamanında ve sağlam olarak ulaştırılacaktır. Yardımlarımız devam edecektir.’’