GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2020 19:07

Erdemli’de On Saniyede 55 Bin Liralık Soygun

Denizli ve Bolu'da kendilerini hakim savcı olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla tutuklanan 2 kişinin, Mersin'de 23 Ekimde bir araçtan 55 bin lira parayı 10 saniyede çalma anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Erdemli’de On Saniyede 55 Bin Liralık Soygun

Edinilen bilgiye göre şüpheliler H.Ç. (34), A.G. (40) Mersin'in Erdemli ilçesinde bankadan çıkan M.T. adlı vatandaşı takibe aldı.

Şüpheliler M.T. adlı vatandaşın park halindeki otomobilinin lastiklerini patlattı. Her şeyden habersiz olan M.T. arkadaşıyla birlikte otomobilinin lastiklerini değiştirmeye başladı. Otomobil sahibi ve arkadaşının lastikleri değiştirdiği esnada ise H.Ç. aracın sağ ön kapısını açıp torpido gözündeki 55 bin lirayı 10 saniye içinde elindeki poşete koyup olay yerinden hızla uzaklaştı. Şüphelilerden A.G. ise iddiaya göre kameranın açısında olmayan bir noktada arkadaşına gözcülük yaptı.  Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis şüphelilerin kimlik tespitini yaparak, yakalanmaları için çalışma başlattı.

Telefon dolandırıcılığı operasyonunda yakalandılar

Denizli ve Bolu'da telefon dolandırıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden H.Ç. ve A.G.'nin Mersin'deki otomobilden hırsızlık olayının failleri olduğu tespit edildi. Polisten kaçarken Jandarmaya yakalanan H.Ç. ile A.G ifadelerinin alınmasının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.