SPOR
Giriş Tarihi : 03-11-2020 18:34

Atıcılık Cumhuriyet Kupası Müsabakalarında 7 Erdemlili Hakem Görev Aldı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Hakem Kurulu Başkanı Beytullah Vapur, Skeet Cumhuriyet Kupası müsabakalarında görev alan 15 hakemden 7 hakemin Erdemlili olduğunu bildirdi.

Atıcılık Cumhuriyet Kupası Müsabakalarında 7 Erdemlili Hakem Görev Aldı

Vapur, yurdun değişik bölgelerinde yapılan ulusal müsabakalarda görev alan hakemlerin kendilerini daha iyi geliştirdiğini, il müsabakalarına göre daha profesyonel sporcuların katılımından dolayı hakemlerin birçok pozisyonda tecrübe sahibi olduğunu kaydetti.

Ayrıca ilimizde trap ve skeet sporunun gelişmesi, sporcuların çoğalması, hakemlerin sayısının çoğalması bu spor branşının gelişmesinde faydasının  olacağını belirten Vapur, tabii yeni hakemlerimiz aramıza katılırken bazıları da ayrıldıklarını ifade etti.

Atıcılık ve Avcılık Mersin İl Hakem Kurulu Başkanı Beytullah Vapur, bu yıl hakemlik görevinden ayrılan Necati Şevik ile Neslihan Gücer’e teşekkür etti.

Vapur, Erdemli’de yapılan Skeet Cumhuriyet Kupası müsabakalarına 11 ilden 60 sporcu katılırken bu müsabakada görev alan 15 hakemden 7 tanesinin Erdemlili olduğunu kaydetti.