SPOR
Giriş Tarihi : 30-10-2020 17:36   Güncelleme : 30-10-2020 17:48

Atıcılık Skeet Cumhuriyet Kupası Resmi Antrenmanla Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2020 faaliyet programında yer alan Skeet Plak atışları Cumhuriyet Kupası yarışması resmi antrenman ile başladı. Yarışma Pazar günü yapılacak final müsabakaları ile son bulacak.

Atıcılık Skeet Cumhuriyet Kupası Resmi Antrenmanla Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Skeet plak atışları Cumhuriyet Kupası yarışmasına yurt genelinden 12’si kadın olmak üzere toplam 60 sporcunun katıldığını söyledi.

Arman,  aynı zamanda Konya ilinde de 200’e yakın sporcunun Trap atışları Cumhuriyet Kupası yarışlarının yapıldığını belirtti.

Pandemi nedeni ile musabaka programlarını kısalttıklarını belirten Arman, ‘’Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeni ile faaliyat sayımız azaldı. Plak atışlarının Sağlık ve Gençlik Spor Bakanlıklarının görüşleri doğrultusunda açık havada yapılacak olması, sosyal mesafeye uygun olması nedeni ile Mersin’in Erdemli ilçesindeki atış poligonunda skeet branşını yapmaya yöneltti. Şu anda hava şartları çok uygun ve kovitten dolayı hiçbir sıkıntımız yok’’ dedi.

Cumhuriyet Kupası Skeet yarışmalarının aynı zamanda Milli Takıma gidecek olan sporcuların puanlarını da  ortaya koyacağını kaydeden Arman,  ‘’Konya ve Mersin’de yarışa katılan sporcularımızın başarılı atışlar gerçekleştirerek milli takıma girmelerini arzu etmekteyiz.  Hepsinin başarılı olacağına inanmakmtayım. Sporcularımızın hepsi Milli Takıma puan vermek amacı ile burada. Hepine başarılar diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Arman, Pandemi nedeni ile 2021 yılında daha farklı programlar gerçekleştirmek için çalışmalar başlattıklarını vurguladı.

Skeet Cumhuriyet Kupası yarışmaları için Adıyaman bölgesinden katılan sporcular da yarışmaya resmi antrenman ile başladıklarını ve güzel bir ortamda atışların yapıldığını kaydettiler. Sporcular hedeflerinin Milli Takıma girmek olduğunu vurguladılar.