GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 15:08

Evleri Yanan Mustafa Kara ‘’Yangın Hayallerimi De Yaktı Kül Etti’’

Kocahasanlı Mahallesinde evleri elektrik kontağından yanarak küle dönen Kocahasanlı Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Mustafa Kara, evlerinde yanan tüm eşyalarla birlikte ders çalıştığı bilgisayar ve ders çalıştığı tabletinin tamamen yandığını söyledi.

Evleri Yanan Mustafa Kara ‘’Yangın Hayallerimi De Yaktı Kül Etti’’

Hayalinde bilgisayar mühendisliğinin bulunduğunu belirten Kara, ‘’Ders çalışırken hep bilgisayar mühendisi olacağımı ve aynı zamanda da futbol oynamayı hayal ediyordum ama olmadı hayallerim yangınla birlikte yandı kül oldu’’ dedi.

Babasının günlük yevmiye ile kazanarak aldığı bilgisayar ve tableti ile EBA’ya girerek ders çalıştığını anlatan 12 yaşındaki Mustafa Kara, ‘’Yardımseverler bana yardım etsin okuyayım ve hayallerime kavuşayım, derslerime çalışayım. ’’ diye konuştu.

Baba Hasan Kara, Kocahasanlı Mahallesi Kırışlı Caddesi NO: 62/1’de ikamet ettiklerini belirterek, elektrik kontağından çıktığını sandıkları yangınla oğlunun tablet ve bilgisayarının yandığını söyledi. Baba Kara, yardımseverlerden destek istedi. İki çocuğunun bulunduğunu eşinin de rahatsızlık yaşadığını vurgulayan Baba Hasan Kara, ‘’Evimizin yapılmasını ve çocuğuma bilgisayar istiyorum. Bize yardım edin" diye kaydetti.

Amca Hamdi Kara ise, ağebeyinin evinin yandığını belirterek, ‘’En çokta yeğenimin bilgisayarının yanması üzdü. Yangında kitapları yandı derslerine çalışamıyor ve EBA derslerine katılamıyor. Abim engelli olmasına rağmen çocukları için günlük yevmiyeye gidiyor, Mustafa’nın küçük kardeşi var o da engelli ve rahatsız. Herkesi yardım etmeye davet ediyoruz’’ diye belirtti.