GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 14:28

Erdemli’de Uyuşturucu Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı

Mersin’in Erdemli ilçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Mahalle ve Gece Bekçilerinin yaptığı operasyonda uyuşturucu kullanmak ve ticareti yapmaktan iki kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen B.B isimli bir kişi çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Erdemli’de Uyuşturucu Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı

Erdemli Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olay yeni göreve başlayan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Merkez Mahallesinde devriye görevi yaptıkları esnada  durumundan şüphelendikleri M.K. İsimli şahıstan kimliğini istemeleri üzerine kaçmaya başladı. M.K ile bekçiler arasında kovalamaca yaşandı ve şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şahsın üzerinde yapılan aramada kullanmak üzere satın aldığı 5 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Şahsın alınan ifadesinde uyuşturucu maddeyi, B.B isimli şahıstan para karşılığı aldığını söyledi. Erdemli Asayiş Büro Amirliği ekipleri B.B isimli şahsı belirleyerek takibe aldı. Şahsı gözaltına alan polis üzerinde yaptığı aramada 95 gram uyuşturucu ve 295 TL para ele geçirildi. B.B isimli şahıs alınan ifadesinin ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.