GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2016 18:18   Güncelleme : 29-12-2016 18:38

Sanayi Yolu Çile Yolu

Belediye Ekipleri Sanayiye Yol Verdi

Sanayi Yolu Çile Yolu

Dün geceden bu yana yağan yağmur ve kar sularının erimesiyle  Erdemli Çevreyolu  Sanayi Sitesi, TÜVTÜRK ve Yeni Hal inşaatı çevresinde Karayollarının sorumlu bulunduğu çevre yolunda biriken  su nedeni ile  su taşkınına neden oldu.

Yolda gerekli drenajın bulunmaması sonucu oluşan sel suları araç sürücülerine ve sanayi esnafına zor anlar yaşattı. Suyu tahliye etmek üzere MESKİ Erdemli ekipleri çalışma yaparak suyun tahliye edilmesini sağladı.

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Sanayi önünden geçen Çevreyolunda kod uygulamasından dolayı meydana gelen sel sularının çevreye zarar verdiğini, hem Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a, hem Karayolları ekiplerine bilgi verdiklerini ancak burası ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmadığını her yağan yağmurda aynı sıkıntının çekildiğini kaydetti.

Her yağmur yağışında bu bölgenin sular altında kaldığına dikkat çeken Erdoğan, yol yapımı esnasında gerekli drenejın yapılmadığı kanaatindeyiz. Eğer drenaj yapılıp su akkını dereye verilse idi bu sıkıntı yaşanmazdı yetkililerden bu konuya önem vermelerini bekliyoruz’’ dedi.