GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2020 13:40   Güncelleme : 20-10-2020 13:44

Kızkalesi’nde Yaz Devam Ediyor

UNESCO Dünya Geçici Miras Listesinde yer alan ve Doğu Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinde Kızkalesi sahilinde yazdan kalma anlar yaşanıyor. Tatilciler denize giriyor, kano ile sörf yapıyor, kumsalda voleybol oynayıp güneşleniyor.

Kızkalesi’nde Yaz Devam Ediyor

Kızkalesi Turizm ve Kültür derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) ve pandemiden kaynaklı birçok okulunda açılmaması, sezonun uzamasını sağladığını belirtti.

Ekim ayının ortalarına gelinmesine rağmen hala tatilcilerin denize girdiğini ve otellerde konakladığını belirten Öztop, ‘’Herkesi Kızkalesi’ne tatile, bölgedeki tarihi ve kültürel varlıkları ziyaret etmeye bakliyorum’’ dedi.

Normalde Eylül ayının sonlarına doğru havaların genelde serinlediğini ancak bu yıl Ekim ayı ortasına gelinmesine rağmen tatilcilerin kumsalları doldurmaya devam ettiğini ve dolu dolu tatilin tadını çıkarttığını  kaydeden Öztop, ‘’Pandemi nedeni ile  turizm sektörü büyük zararlar görmesine rağmen bizler Kızkalesi’nde Eylül ve Ekim ayındı dolu dolu geçirdik. Havalar böyle güzel giderse kasım ayında da sahilimiz dolu dolu geçmesini umut ediyoruz. Tatilin en güzel dönemi olan Ekim-Kasım aylarında herkesi Kızkalesi’ne tatile bekliyoruz’’ diye konuştu.