GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2020 17:50

Kaymakam ve Belediye Başkanı Muhtarların Gününü Kutladı

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile Erdemli Kaymakamlığı muhtarların sorunlarını dinlemek üzere Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde toplantı düzenledi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı Muhtarların Gününü Kutladı

Toplantıya Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Tüm muhtarların Muhtarlar Gününü kutlayan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ‘’Muhtarlarımız demokrasinin mihenk taşıdır. Gününüm kutlu olsun’’ dedi.

Zaman aralıkları içinde muhtarlarla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinleyerek derman olmaya çalıştıklarını belirten Kula, bu sefer toplantıyı Muhtarlar Gününe denk getirerek bir arada olmayı amaçladıklarını kaydetti.

İlçe Kaymakamı Avni Kula, muhtarlara tek tek söz vererek sorunlarını dile getirmelerini istedi. En fazla elektrik kesinlerinden dert yanan muhtarlardan bir çoğu yaptığı hizmetlerden dolayı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür ettiler.

Muhtarların sorunlarını anlatmalarının ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, söz alarak tüm muhtarların muhtarlar gününü kutladı. Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Ersin tatar’ı da kutlayarak tebrik etti.

Muhtarların sorunlarının sorumluluk alanında ise derhal yaptıklarını dile getiren Tollu, ‘’Memleket bizim, çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Bahsedilen birçok konu büyükşehir yasasından kaynaklı ancak sorunu her iki belediye ele alıp çözeriz. Ayrıca internet erişimine sahip olamayan hiçbir okulumuz ve noktamız kalmayacak. Çocuklarımız yaptığımız özel çalışma sayesinde rahat internete girip derslerine çalışabilecek. Yani ay sonuna kadar kırsal kesimde ve şehir merkezinde internet erişimi sağlanmadık yer kalmayacak’’ dedi.