GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 16:06

Erdemli’de Boş Sandık Deposunda Yangın Evlere Sıçramadan Söndürüldü

Adnan Menderes Mahallesinde Törehan Topçu’ya ait evin zemin katında bulunan boş limon sandığı deposunda yangın çıktı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken bir kişi dumandan etkilenerek sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Erdemli’de Boş Sandık Deposunda Yangın Evlere Sıçramadan Söndürüldü

Edinilen bilgiye göre yangın Erdemli ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesi Eskiköy Sokak 96 No’lu iki katkı evin zemin katındaki boş plastik ve tahta limon sandıklarının bulunduğu depoda çıktı. Depodan dumanların çıktığını gören ev sahipleri itfaiyeye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine Erdemli ve Yenişehir İtfaiye grup amirliğine bağlı ekipler gelerek müdahale etti. Yangın evlere sıçramadan söndürüldü.

Depoda bulunan kalan sandıklar ise vatandaşlar tarafından dışarı çıkartıldı. Yangında 3 itfaiye arazözü, 2 su tankı ile 15 itfaiye personeli görev aldı.

Yangında babasının depoda kaldığını sanarak dumanlı alana giren Mehmet Ali Topçu isimli bir vatandaş dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen şahsa ilk müdahale olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından yapılarak ambulansla Erdemli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şahsın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.