Yağmur'un Bilançosu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYağmur'un Bilançosu

Çarşamba akşam saatlerinden bugün saat 13'e kadar Mersin'e yağan yağmur sonucu biri bayan 2 kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Yağmur'un Bilançosu
Bu içerik 4194 kez okundu.

Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle,

"28.12.2016 Çarşamba günü gece geç saatlerde başlayan ve 29.12.2016 Perşembe günü öğle saatlerine kadar şiddetini arttırarak devam eden aşırı yağış nedeniyle, ilimiz merkezinde ve ilçelerinde bulunan ana ve tali yolların çoğu kavşaklarda su birikmesinden dolayı kapanmış olup,  birçok binada su baskınına uğramıştır.

Yaklaşık on saat boyunca metrekarede 107,4 kg yağış miktarı ölçülürken, Çarşamba saat 18:20’den Perşembe 13:06’ya kadar 155.8 kg yağmur yağmıştır.

Sağanak yağmurun oluşturduğu olumsuz koşullara bir an önce müdahale etmek ve süreci en etkin şekilde yönetmek için için İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde (İAADYM) Vali Yardımcısı Sayın Cezmi Türk GÖÇER başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, DSİ Bölge Müdürlüğü ve 67.Şube Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü, BTK Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı , İl Telekom Müdürlüğü temsilcileri ile acilen  Kriz Masası oluşturulmuştur.

Bu süreçte, 112 Acil Çağrı Merkezine bini aşkın sayıda çağrı ulaşmış olup, çağrılar alınmaya devam etmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgilere göre ise;

  • 258 su baskını vakasından,  200
  • 200 mahsur kalma vakasından, 173
  • 27 kaza vakasından, 24 vakaya müdahale edilmiş olup, diğer vakalar kendi imkanlarıyla kurtulmuştur
  • DSİ, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerince 418 iş makinesi, 1.229 personel ve 60 motopompun yanısıra, Adana Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekipleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nden gelen takviye ekipler tüm imkan ve kabiliyetleri ile su baskınları ile mücadele etmektedirler.

Şu ana kadar bir bayan ve bir erkek cesedi bulunmuş olup, İl Emniyet Müdürlüğü ölüm nedenlerini araştırmaktadır.

Ayrıca, il genelinde iletişimle ilgili aksamalar yaşanmakta olup, İl Telekom Müdürlüğü ve ilgili telekominikasyon firmaları gerekli çalışmaları yapmaktadır." denildi.

 

erdemli ajans mersin valiliği aşırı yağış
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi