GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2020 16:40   Güncelleme : 13-10-2020 17:39

Kocahasanlı’da Kayalıklara Sıkışan köpek Yavrusu Kurtarıldı

Erdemli’ye bağlı Kocahasanlı Mahallesi mendireğinde deniz suyunun yükselmesi ile kayaların arasında mahsur kalan köpek yavrusu itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kocahasanlı’da Kayalıklara Sıkışan köpek Yavrusu Kurtarıldı

Aksaray'dan Erdemli ilçesi Kocahasanlı Mahallesine ailesiyle birlikte tatile gelen Mehmet Yavaş, bir köpeğin mendirekteki kayalıklarda garip hareketler yaparak birşeyler anlatmaya çalıştığını fark etti.


Dalgalarla deniz suyunun yükselmeye başladığı kayalığa yaklaştığında bir yavru köpek sesi duyan duyarlı vatandaş yavru köpeğin kurtarılması için itfaiyeyi aradı.
Kayalığa gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Erdemli Gurup Amirliği ekipleri, dev kayaların bulunduğu mendirekte yavru köpeği kurtarmak için kepçe ile operasyon başlattı. 3 saat süren operasyon sonunda yavru köpek deniz suyuyla kuma gömülmeden kurtarıldı.


Anne köpeğin hareketleriyle birşeyler anlatmaya çalıştığını
düşündüklerini belirten Mehmet Yavaş, "Eşim ve çocuklarla plajagelmiştik. Bir köpeğin sürekli kayalıklara gidip geldiğini gördük.


Bunda bir iş var, yavrusu mu var, ne var diyerek kayalığa gittik.
Gidip bakınca yavrusu olduğunu anladık. Oradan bir yavru sesi
geliyordu. Hemen itfaiyeye haber verdik" dedi.
İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik bir kurtarma operasyonu gerçekleştirdiğini anlatan Yavaş, "3 saat süren bir çalışma sonucunda yavru köpek kurtarıldı. Yavru köpeği annesine kavuşturduk.Köpek gelen dalgalar sebebiyle kumun altına girmiş. 2-3 dakika daha ulaşamasaydık yavru köpeği kaybedebilirdik" diye konuştu.
Anne köpek ve yavrusu yazlık site sakini hayvanseverler tarafından sahiplenildi. Küçük yavru hayvanseverlerin yardımıyla emzirildi.
Hayvan sever vatandaşlar Erdemli İtfaiye Grup Amirliği ekiplerine teşekkür ettiler.