GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 14:52

AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz: ‘’Devletin Bekası İçin Cumhur İttifakı Çok Önemli”

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, ‘’Devletin bekası için Cumhur İttifakı çok önemli. Cumhur İttifakının güçlenmesi için hepimiz taşın altına elini koymalıyız’’ dedi.

AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz: ‘’Devletin Bekası İçin Cumhur İttifakı Çok Önemli”

Partisinin Erdemli ilçe teşkilatında yeni göreve getirilen Gençlik Kolları ile kadın kolları başkanlıklarını tebrik etmek, muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinlemek ve bir Avukatlık Bürosunun açılışına katılmak üzere Erdemli’ye gelen Avukat Zeynep Gül Yılmaz, Cumhur İttifakı, pandemi ve Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırması konuları hakkında bilgiler verdi.

Yılmaz Erdemli’deki ilk ziyaretini parti binasına yaptı. Yılmaz’ı burada ilçe Başkanı Serdal Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Arı Dölek, kadın Kolları Başkanı Müstakime Nur Var ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Milletvekili Yılmaz,  kadın ve gençlik kolları başkanlıklarına yeni atamaların yapıldığını bu nedenle hayırlı olması dileğinde bulunmak üzere geldiğini söyledi.

Yılmaz parti ziyaretinin ardından, Erdemli Öğretmenevinde Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi. Yılmaz burada yaptığı konuşmada Cumhur İttifakının önemi, Pandemi ve Azerbaycan konuları hakkında bilgi verdi.

Ermenistan’ın 30 yıldır Azerbaycan toprağı Kara Bağ’da işgalci diyen Ermenistan 30 yıl önce hocalı katliamında 613 çocuk kadın yaşlı demeden vahşice katlettiğini belirten Yılmaz, ‘’Çocuk katili İsrail’e Ermenistan’a ses çıkartmayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve şer ittifalı ülkeler dünyayı ayağa kaldırıyor. 30 yıl sonra yine Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’a ses çıkartmayanlar nerede bir ayağa kalkacak Türk ülkesi var ise başını ezip yok etmenin gayreti içindeler’’ dedi.

Güzel yurdumuz Türkiye’nin dimdik ayakta durması için Cumhur İttifakının önemli olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Devletin bekası için cumhur ittifakı, her zamankinden daha önemli ve her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Ülkemize karşı kurulan kirli oyunlar ve tuzaklara karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Devletimizin bekasını için cumhur İttifakına sahip çıkmalıyız. Lütfen pire için yorganı yakmayın. Ülkemize sahip çıkalım. Saflarımızı ve iktidarlarımızı daha da güçlü tutalım.’’

Pandemi konusuna da değinen AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, kendisinin de tüm testlerinin negatif çıkmasına rağmen çekilen tomoğrafi filmleri sonucu karantinaya alındığını ve tedaviden başarı ile çıktığını kaydetti. Herkesin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) virüsüne karşı tedbirli olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, ‘’Pandemi illetinden kurtulmanın ve korunmanın tek yolu maske, mesafe ve hijyen olaylarına uyulmalı ve dikkat edilmeli.  Ülkemiz dünya ülkeleri arasında pandemiye karşı en etkili mücadeleyi veren ülkelerin başında gelmektedir’’ diye konuştu.

Mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen Yılmaz daha sonra Tuğçe Nur Kaya’nın Avukatlık bürosunun açılışını AK Parti Milletvekili Hacı Özken, İlçe Kaymakamı Avni Kula, İlçe Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya birlikte yaptı.