GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2020 16:24

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası, “Cami Ve İlim” Temasıyla Kutlandı

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan Camiler ve Din görevlileri haftasının teması “Cami ve İlim” olarak belirlendiği bildirildi.

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası, “Cami Ve İlim” Temasıyla Kutlandı

Bu hafta dolayısıyla Erdemli Müftüsü Dr. Hayri Erenay şunları söyledi; “Değerli din gönüllüleri.Kıymetli meslektaşlarım.Allah'ın bir lütfu olarak Hz.Peygamber(a.s.)ın mihrabında istihdam edildik.

En zor zamanlarda, herkesin saklandığı anlarda hep ilerde, mihrapta ve meydanda oldunuz. Ve bunu kullardan övgü beklemeksizin sadece Allah'ın hoşnutluğu için yaptınız.

Aslında, Din gönüllüsü bir hafta değil bir ömürle anlatılabilir. Kulağa okunan ezan ve son selaya kadar hayatın meşru tüm alanlarında var olan sizlerin camiler ve din görevlileri haftasını en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

Bu hafta dolayısıyla İlçe müftüsü Dr. Hayri Erenay’la birlikte İlçe vaizi Muhammet Devlet, Diyanet sen ilçe Başkanı Halil Durak, Bağımsız Diyanet sen İl Başkanı Hayri Yıldız’dan oluşan heyet Kargıcak Mahallesi merkez Fatih Camii imam hatib-i Ramazan Uğuz’u Emekli İmam Hatip İbrahim Tüzel’i ziyarette bulundular ve aynı zamanda ilçe vaizeleri Memnune Yıldız, Gülaişe Yapar, Emekli K.Kursu öğreticisi Meryem Yıldız ve K.Kursu Öğreticisi Emine Küçük’e ziyaretlerde bulunuldu.

Dr. Erenay, “Görevde olanlara muvaffakiyetler, emekli olan hocalarımıza sağlık ve sıhhat, ahirete irtihal eden büyüklerimize de Rabbimden rahmet diliyorum ve bu kapsamda Camiler ve Din Görevlileri haftanızı kutluyorum” dedi.