EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-10-2020 18:15   Güncelleme : 07-10-2020 20:34

Başkan Tollu’dan Köydeki Çocuklara İnternet ve Tablet

Erdemli’de taşımalı eğitimden dolayı kapanan kırsal kesimdeki okullar, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun girişimi ile yeniden tamir ve onarımı yapılarak EBA Erişim Noktası olarak kullanılmaya başlandı. Erdemli’de taşımalı eğitimden dolayı kapalı bulunan 29 köy okulu Erdemli Belediyesi tarafından tamir ve onarım yapılarak, öğrencilere tablet ve EBA Merkezlerinin internet imkanı verilerek derslerine katılmaları sağlandı

Başkan Tollu’dan Köydeki Çocuklara İnternet ve Tablet

Okulların açılması ile ilgili Erdemli ilçesine bağlı Üzümlü, Şahna ve Sinap mahallelerinde açılış töreni düzenlendi.

Törene Mersin Valisi Ali İhsan Su, İlçe Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin genelinde 521 noktada EBA Erişim Noktası kurulduğunu bunlardan 29 tanesinin Erdemli ilçesinde olduğunu belirtti.

Eğitimin önünde hiçbir engelin olmadığını dile getiren Su, EBA Erişim Noktası üzerinden çocuklarımızın eğitimini sürdürüyoruz diyerek şöyle konuştu:

‘’Bu çerçevede ilimiz genelinde 521 adet EBA Erişim Destek Noktası kurduk. Bunlardan 29 tanesi Erdemli’de. EBA Erişim Notası oluşturan belediye başkanımız Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyorum,  gerçekten Türkiye’ye örnek olacak önemli bir hizmet yapmışlar. Tüm belediye başkanlarımızı Erdemli belediyesi gibi EBA Erişim Noktası oluşturmaya davet ediyorum.’’

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada,

Erdemli ’de taşımalı sistemle kapanan köy okullarının koronavirüsle mücadele sürecinde tüm onarım ve tadilatlarını belediye tarafından yapılarak  tekrar eğitime kazandırıldığını kaydetti.

Belediye imkanları ile ilçe genelinde kapanarak atıl duruma geçen 29 köy okulunu tadilattan geçirerek eğitime kazandırdıklarını belirten Erdemli Tollu, “Kurduğumuz EBA Erişim Noktalarında, taşımalı eğitimden dolayı kapanan köy okulları vardı. Belediyemizin önderliğinde o köy okullarının tamamını onarıp gerekli tadilattan geçirdik. Eski okulları, çocuklarımızın eğitim öğretim görebileceği mekânlar haline getirdik. Tabi faaliyetimiz bununla kalmıyor. Çocuklarımıza tabletini internet erişimini sağlıyoruz. Şehirde ne varsa, kentte ne varsa, Erdemlinin en ücra köşesindeki çocuklarımız da aynısına sahip olacak. Eğitim anlamında o köylerimize gerekli imkânları sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da birer konuşma yaparak, EBA noktası oluşturulması konusunda yaptığı desteklerden dolayı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti.

Öğrenciler ise yeni kurulan EBA destek noktaları sayesinde eğitimlerine devam ettiklerini dile getirdi.

Belediye başkanımız Mükerrem Tollu’nun hediye ettiği tablet ve sağladığı internet ile dersimizi dinleyebiliyoruz diyen öğrenciler, ‘’Önce internetimiz ve tabletimiz olmadığı için dersimize çalışamıyorduk,  ama şimdi girebiliyoruz, yani şu anda rahatız. Çok mutluyuz. EBA eğitim noktası kurulmadan önce çok sıkıntı çekiyorduk. Tam iyi yapamıyorduk ama şimdi başkanımız tableti verince dersimizi daha iyi yapıyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.