KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-10-2020 20:38   Güncelleme : 06-10-2020 22:13

Latin Sanatçı Gatto Kızkalesi’ne Hayran Kaldı

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine katılmak üzere Mersin’e gelen Latin sanatçı Gatto Gabriel UNESCO Dünya Geçici Miras Listesinde yer alan Doğu Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden Kızkalesi Rain Garden'da sahne aldı.

Latin Sanatçı Gatto Kızkalesi’ne Hayran Kaldı

Sahne öncesi menajeri Gökay Daşdan ile birlikte gazetecilerle sohbet eden Gatto Gabriel, hedefinde Kıbrıs’tan Kızkalesi’ne Sörf ile gelmek ve deniz içindeki kalede konser vermek olduğunu söyledi.

Daha önce de Kızkalesi’ne geldiğini belirten Gatto Gabriel, ‘’Kızkalesi bana huzur veriyor. Bu güzellik dünyanın hiçbir yerinde yok. Burada yeni bir müzik ve klip çalışması yapacağım. En büyük hayalim de deniz içindeki kalede konser vermektir. Böylece Kızkalesi hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtılmış olacak. Kızkalaesinin turizm amaçlı yurt dışı tanıtımına da benim katkım böyle olacak. Böyle bir proje çalışmamız var. Temennim gerçekleşir’’ dedi.

Pandemi nedeni ile tüm dünyanın önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Gabriel, ‘’Pandemi ile savaşacağız. Korona bizim buralara gelmemize ve müzik yapmamıza hiçbir zaman engel değil. Mersin ve Kızkalesi için önemli projelerimiz var. Ben Venezuella’lıyım. Ancak Avrupa yaşıyorum. Dünyanın en harike kentinde sahne alacağım için çok mutluyum’’ diye konuştu.

Latin sanatçı Gatto Gabriel’i Kızkalesi’ne getirerek hayranları ile buluşturan Rain Gardının sahibi Mehmet Şirin Öztop ise, Gatto’ya Kızkalesi’nde sahneye çıkarmısın diye teklif götürdüğünde hiç tereddüt etmeden teklifini kabul ettiğini söyledi.

Gatto Gabriel’in Kızkalesi’ni çok sevdiğini dile getiren Rain Gardın sahibi Mehmet Şirin Öztop, Gatto Kızkalesi’nde sadece konser vermiyor aynı zamanda bölgemizin gönüllü turizm elçiliğini de yapıyor diyerek teşekkür etti.

Venezüella’lı latin sanatçı sahne öncesi tekne turu yaptı, paraşütle gökyüzünden Kızkalesini izledi, elindeki aksiyon kamerası ile video ve fotoğraflar çekti.