GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2020 19:12

Hırsızlar Evi Tüm Boşalttı Kimse Görmedi

Yazın başında yaylaya göçen Yıldız ailesi, ilçe merkezindeki evlerine döndüklerinde hırsızların evlerini talan ettiğini görünce büyük şok yaşadı.

Hırsızlar Evi Tüm Boşalttı Kimse Görmedi

Ev sahibi Gülten Yıldız, hırsızlar tarafından mutfak musluğundan, yumurta tavalarına, çocuk ayakkabılarından, perdelere varıncaya kadar herşeylerinin çalındığını belirterek, "Hiç mi gören olmadı" diyerek mahalle sakinlerine ve komşularına sitem etti. Yıldız "Bu duyarsızlığa çok üzüldüm. Hırsızlar koca evi boşaltmış kimse görmemiş" dedi.

3 aydır yayla köyünde yevmiye ile çalıştıklarını, kazandıkları parayla da beyaz eşya aldıklarını, bazı eşyaları da yenilediklerini belirten yıldız, Zaman zaman gelip kontrol ettikleri evlerinin son geldiklerinde hırsızlar tarafından boşaltılmasından dolayı yıkıldıklarını söyledi.

Gülten Yıldız  gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çocukların kitaplarını almak için köyden geldik, gelmişken evimizi yıkayalım, ne var, ne yok, ona göre taşınalım dedik. Evin içine girdiğimizde  içerisinin boş olduğunu görünce şok olduk. Çünkü evimizde hiçbir şey kalmamış. Perdelerime varana kadar almışlar. Televizyonum vardı, oturma gurubum vardı, her şeyim vardı, çocuklarımın yattığı yastığa kadar almışlar. Evimiz o kadar da tenhada değil. Evimiz yol kenarında. Komşularımın veya başkalarının görmemesi mümkün değil. Evden hırsızlık yapılırken hiç kimsenin görmemesi duyarsızlığına çok üzüldüm" dedi.

Çok zor şartlarda çalışarak eşya aldığını anlatan Yıldız, "Kan emeklerimi çalan hırsızlara hakkımı helal etmiyorum. Türk polisinden, emniyetimizden de yardım istiyorum. Vatandaşlarımızdan da bize yardımcı olmalarını istiyorum, çünkü hiçbir şeyim kalmadı. Odaya serecek çulum bile yok. Kilim, halım, battaniyelerim neyim varsa hepsini yenilemiş gitmiştim. Kapılara da el atmışlar, daha neyimi alabilirler, her şeyi almışlar. Çok zor bir durum, el yıkanan musluğa kadar her şeyi soymuşlar. Herkesten yardım bekliyorum. Bunu yapanlarında bulunmasını istiyorum. Bizim ciğerimiz yandı başkalarının yanmasın" ifadesini kullandı.

4 çocuk annesi Yıldız, çocuklarının halen yayla köyünde olduğunu, onların bu durumu görmelerini istemediğini dile getirdi.

"Ne yemek yiyebiliyorum, ne su içebiliyorum, sözün bittiği yerdeyiz" diyen Yıldız, çocuklarının da bu şok edici görüntüden etkilenmesini istemediğini kaydetti.

Yıldız'ın tek isteği evini soyan hırsızların, başkalarının da canını yakmadan biran önce yakalanması.