EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-09-2020 19:22   Güncelleme : 29-09-2020 19:27

Özel Eğitim Öğrencisi Ayşe, Elif Öğretmen Sayesinde EBA'ya Girebilecek

Mersin'in Erdemli ilçesinde evde eğitim öğretmeni, pandemi nedeni ile evde eğitimi uzun bir süre aksayan öğrencisinin uzaktan eğitim derslerine katılması için engelli öğrencisine hayırseverlerinde desteği ile bilgisayar, yazıcı ve internet temin etti.

Özel Eğitim Öğrencisi Ayşe, Elif Öğretmen Sayesinde EBA'ya Girebilecek

Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Ayşe Solmaz şimdi kimseye ihtiyaç duymadan EBA'dan derslerini takip ediyor, eğitimini sorunsuz sürdürüyor.

10 yaşındaki Ayşe'nin 3 yıldır evde eğitim öğretmenliğini yapan Elif Çatal, fedakarlığı ile takdir topladı.

Çatal, öğrencisi Ayşe Solmaz'ın derslerinden uzak kalmaması için hayırseverlerinde desteği ile öğrencisine bilgisayar, yazıcı ve internet temin etti. Öğrencisi Ayşe Solmaz şimdi kimselere ihtiyaç duymadan eğitimi sürdürüyor.

Ayşe'yi evinde ziyaret eden Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, "Şuan uzaktan eğitim süreci devam ediyor. Uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için hem öğretmenlerimiz hem biz elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Ayşe evde eğitim öğrencisi. Evde eğitimini sürdürüyor. Ayşe'nin evde eğitim öğretmeni Elif Çatal hanım, Ayşe'nin uzaktan eğitim sürecinde geri kalmaması için bilgisayarını, yazıcısını, internetini temin etti. Ben burada Elif öğretmene teşekkür ediyorum, emeği büyük. Şuan Ayşe sınıfı, öğretmeni ile uzaktan eğitimini gerçekleştiriyor. Ayşe mutlu olduğu için bizde mutluyuz. Bu şekilde öğrencisine destek olan birçok öğretmenimiz var ben hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, engelli öğrenci Ayşe Solmaz’a çeşitli hediyeler verdi.

Evde eğitim öğretmeni Elif Çatal ise, hayırsever vatandaşların verdiği bilgisayar ve yazıcının donanımsal anlamdaki sıkıntılarını giderdiklerini belirterek, bilgisayara çeşitli programları yüklediklerini yazıcıdaki tonerini karşıladıklarını diğer masraflarını giderdiklerini kaydetti. Ayşe'nin evine internet bağlantısı yaptıklarını vurgulayan Çatal, Ayşe bundan sonra kendi kendine EBA'ya girip derslerini takip edebilecek" diye konuştu.

Artık öğrencisinin kimseye ihtiyaç duymadan uzaktan canlı eğitimlere de katılacağını anlatan Çatal, "Öğretmeninin online gönderdiği ödevleri çıkarma şansı bulacak veya kendisine evde boyama çıkarabilecek. Bu anlamda Ayşe'ye sonuna kadar desteğim ben. Çocuklar bize Allah'ın emanetleri. Onları en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Mutlu olmaları gerekiyor. Çocukluk insan hayatının en özel dönemi. Bu süreçte çocuklarımızın yanında olmamız gerekiyor. Yaşamım devam ettiği sürece Ayşe'nin yanında olacağım" diye konuştu.

3. Sınıf öğrencisi Ayşe Solmaz da, "Bilgisayar aldılar, yazıcı aldılar. Çok mutluyum, buradan derslerime girebiliyorum. Kendim çıktı alabiliyorum. Herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Ayşe'nin annesi Hatun Solmaz da kendilerinin bilgisayar bilmediğini ancak Elif öğretmenin kendilerine bu süreçte destek olduğunu belirtti.

Solmaz, "Çocuğumuza her konuda yardımcı olan Elif öğretmenimize desteğinden dolayı teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.