EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-09-2020 13:31   Güncelleme : 26-09-2020 13:53

Okuduğu Şiirle Gönülleri Fetheden Yörük Kızı Gülsüm’e EBA’dan Derslerini Takip Etsin Diye Başkan Tollu’dan Tablet Hediye

Hacı Halil Arpaç İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gülsüm Şifa Uslu, pandemi döneminde 2 bin rakımlı toros dağlarında keçileri otlatırken içtenlikle okuduğu 23 Nisan Şiiri sosyal medyada 100 binin üzerinde beğeni toplaması Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu harekete geçirdi. Başkan Tollu, attığı twetle Yörük kızı Gülsüm Şifa Uslu’yu kutlayarak daha iyi ders çalışsın diye tablet sözü verdi ve o tabletle birlikte çeşitli hediyeleri küçük kızın yayladaki evlerinde ziyaret ederek teslim etti.

Okuduğu Şiirle Gönülleri Fetheden Yörük Kızı Gülsüm’e EBA’dan Derslerini Takip Etsin Diye Başkan Tollu’dan Tablet Hediye

Belediye başkanı Mükerrem Tollu’nun kendisine tablet hediye etmesine çok sevinen Gülsüm Şifa Uslu, başkana bu sefer İstiklal Marşının tamamını okuyarak teşekkür etti.

Tableti olmadığı için EBA'ya girip dersleri canlı takip edemediğini belirten Şifa Uslu, kendisine hediye edilen tabletle derslerini takip edeceğini söyledi.

Gülsüm Şifa'ya keçileri otlatırken hediyesini takdim eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Bu başarını asıl taçlandıran seni yetiştiren ailen ve öğretmenlerini binlerce kere tebrik ediyorum. Seni milli ve manevi hassasiyetle donattıkları için, bu hassasiyetle bir evlat yetiştirdikleri için onları tebrik ediyorum. Asil milletimizin geleceğine çok ciddi katkılar sunacağına inanıyorum. Yarın devraldığın bu bayrağı daha da yükseklere taşıyacağından zerre kadar endişemiz yok" dedi.

Bulundukları noktanın 1 bin 900, 2 bin rakımlarında olduğunu dile getiren Tollu, burada Yörük ailelerin hayvancılıkla uğraşarak ciddi bir üretim gerçekleştirdiklerini, zor şartlara rağmen çocuklarını milli ve manevi hassasiyetle yetiştirdiklerini bundan da çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Kızımız kendisine hediye ettiğimiz bu tablet ile derslerine olduğu yerden katılma ve yapma imkanına kavuşacak diyen başkan Tollu, ‘’Gülsüm Şifa'yı içten okudğu 23 nisan şiiri ve İstiklal Marşımızdan dolayı tebrik ediyorum, başarılarının daim olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Gülsüm Şifa da, "Koronadan dolayı EBA'dan derslere bağlanıyoruz. Bazen internet çekmediği için, bazenleri EBA'ya girecek tabletim olmadığı için derslere giremiyordum. O zaman derslerimi kitaptan yapıyordum. Ben büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Mustafa öğretmenim gibi öğretmen olmak istiyorum" diyerek teşekkür etti.

Boş zamanlarında keçileri güderek ailesine yardım ettiğini dile getiren Şifa Uslu, şöyle konuştu:

‘’Keçileri güderken bol bol kitap okuyordum şimdi tabletle derslerimi yapacağım. Teşekkürler başkan amca.’’

Gülsüm Şifa'nın babası Şefaat Uslu ise kızının kitaplara büyük merakının olduğunu ifade ederek, "Kızım kitap okumayı çok seviyor. Şehre gittiğim zaman 10 günde 15 günde bir kitaplar alıyorum. Okumayı çok seviyor. Başkanımızın kızımızı kutlamak üzere tablet hediye etmesi buzleri mutlu etti" diye konuştu.

Hacıhalilarpaç Mahallesi Muhtarı Hüseyin Nergiz ise küçük kızın ailesine yardım eden, derslerinde başarılı bir öğrenci olduğunu dile getirdi.

Nergiz, "Kızımız davarları güdüyor, evde annesine yardım ediyor, derslerine çalışıyor.  Çalışkan bir öğrenci, çalışmasa bu başarıyı yakalayamazdı" ifadesinde bulundu.

Küçük Gülsüm Şifa gününü keçileri otlatarak, ev işlerine yardımcı olarak, derslerini yaparak ve çevredeki büyük küçük herkese hikayeler okuyarak geçiriyor.