GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2020 21:42

Erdemli Emniyeti Suçlulara Göz Açtırmıyor

Erdemli Emniyeti son bir hafta içerisinde hırsızlık olaylarına ve uyuşturucu satıcılarına karşı yapmış olduğu mücadele ile suçlulara göz açtırmıyor.

Erdemli Emniyeti Suçlulara Göz Açtırmıyor

Erdemli Emniyetinin son bir hafta içerisinde yapmış olduğu faaliyetler şu şekilde,

“Son bir hafta içinde Erdemli’ de meydana gelen İkametten Hırsızlık olayları ile ilgili Erdemli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan kapsamlı araştırmalarda;  bir evden yaklaşık 22000 liranın çalınması olayında çok sayıda kamera kaydı ve Pts kayıtları incelenerek, 1’ i çocuk yaşta olmak üzere 3’ ü bayan toplam 5 şüpheli şahıs kapı açmada kullanılan aparatla birlikte başka bir daireye girecekleri esnada suçüstü yakalanıp gözaltına alınmıştır.

 

Erdemli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yaz dönemi olması sebebiyle yerli turistlerin yoğun olarak bulunduğu Kızkalesi’nde kumsalda meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı düzenli çalışmalar yapılmış, B.S. isimli şahıs plajda şezlong üzerinden turistlere ait içinde cep telefonu bulunan çantayı çaldığı sırada suçüstü olarak yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Erdemli Emniyet Müdürlüğü görevlileri hırsızlara göz açtırmıyor. Erdemli’de Kuyumcu’ yu oyalayarak gerçek yüzüğü alan ve el çabukluğuyla yerine sahte yüzük bırakan A. A. Polisin gözünden kaçmadı. Olayın hemen akabinde polisler, şahsı yüzükle birlikte başka bir kuyumcuyu dolandıracağı esnada yakalamış, gözaltına alınmıştır.

Polisten Uyuşturucu Satıcılarına darbe üstüne darbe, Kızkalesi mahallesinde yapılan takipler sonucu T. Ö. isimli şahsın uyuşturucu sattığını tespit eden polisler, T.Ö’ yü takibe alarak, uyuşturucu kullanıcıları H.C. ve R.S.’ ye uyuşturucu sattığı esnada Esrar ile birlikte suçüstü yakalanmış, T.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Operasyonlara ara vermeyen Emniyet Kızkalesinde uyuşturucu ticareti yapan S.Ç. isimli şahsı da M.Y. isimli şahsa kokain maddesi sattığı esnada suçüstü yakalayarak gözaltına almış, S.Ç. isimli şahıs çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştır”