SPOR
Giriş Tarihi : 23-09-2020 16:00

Bedensel Engelli Çift, Tokyo Olimpiyatları'na Erdemli’de Hazırlanıyor

Türkiye’yi Tokyo Olimpiyatları'nda Havalı ve Ateşli Silahlar dalında Türkiye'yi 10 metre atışta temsil edecek olan Suzan (45) ve Hakan Çevik (50) çifti, altın madalya için hazırlanıyor.

Bedensel Engelli Çift, Tokyo Olimpiyatları'na Erdemli’de Hazırlanıyor

Türkiye Paralimpik Atıcılık Milli Takımı Tokyo Olimpiyatları'na hazırlık çalışmalarını Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda sürdürüyor.

Türkiye Paralimpik Atıcılık Milli Takımı sporcuları Suzan ve Hakan Çevik çifti gazetecilere sporla sevginin buluşmasının, başarıya giden yolu perçinlediğini söylediler. Engelli çift Tokyo’da Türkiye'yi başarıyla temsil edebilmek için çok çalıştıklarını dile getirdiler.

Türkiye Paralimpik Atıcılık Milli Takımının Erdemlideki kampını ziyaret eden Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, milli takım sporcularına başarılar diledi, sporcularla bir süre sohbet ederek moral verdi.

 

Milli sporcu Hakan Çevik gazetecilere olimpiyata kendisi gibi atıcılık milli takım sporcusu eşi Suzan Çevik ile birlikte hazırlandıklarını söyledi.

Hakan Çevik ile 2008 yılında Türkiye Şampiyonası'nda tanıştığını ve 12 yıl önce hayatlarını birleştirdiklerini anlatan Suzan Çevik, "12 yıldır evliyiz, ikimizde milli takımdayız. Ülkemiz için bayrağımız için en iyisini yapmak için buradayız. Kendisi kota aldı, bende kotaya yakınım. Hocalarımız sayesinde İnşallah Peru'da müsabaka var, oraya gidip, son kotayı alıp elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Milli sporcu Hakan Çevik ise eşinin her zaman kendisine destek olduğunu söyledi. Çevik, "Bu zamana kadar gelmemdeki en büyük neden eşim. Çünkü benden önce spora başladı. Söylediği gibi 2008 Türkiye Şampiyonası'nda tanıştık. Kendisi Diyarbakırlı, ben Aksaraylıyım. Biz 2008'da tanıştıktan sonra evlilik yaptık. Sonrada işte beraberce bu sporu yapıyoruz. Aksaray'da beraber çalışıyoruz. Birbirimizin antrenörlüğünü yapıyoruz. Benim eksiğimi o, onun eksiğini ben söylüyorum. Yapmamız gereken neyse temel, teknik çalışmaları birlikte yapıyoruz. Dediğim gibi 24 saat evde, poligonda, kampta her zaman birlikteyiz. Tabi bu bize bir avantaj sağlıyor" şeklinde konuştu.

Hedeflerine de değinen Çevik, "Benim hedefim Tokyo Olimpiyatında şampiyon olmak. Tabi ki ülkemi en iyi şekilde temsil edip, bayrağımızı dalgalandırmak. Onun haricinde en büyük isteğimde yeni nesillere, bizden sonraki gençlere bayrağı teslim etmek. Geleceğimiz ve yarınlarımız olan gençlerimiz bol bol spor yapsınlar. Biz engelliyiz demedik spor yapıyoruz. Bizler sevgiyle sporu birleştirdik onlar da birleştirilebilir’’ diye konuştu.

 

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir Paralimpik Atıcılık Milli Takım kampını ziyaret ederek tüm sporcular ile engelli çifte başarılar dileğinde bulundu.

 

12 yıllık evli milli sporcular Hakan ve Suzan Çevik çiftini de ziyaret ederek bir süre görüşen Demir, "Burada sporla aşkın buluşması, burada Hakanla Suzan'ın buluşması var. Biz bu aşk hikayesine bu perspektiften bakarsak Türk sporunda burada çok güzel yollar kat edebiliriz. Bu güzel bir örnek" ifadelerini kullandı.