SPOR
Giriş Tarihi : 22-09-2020 18:21   Güncelleme : 22-09-2020 18:26

Paralimpik Türk Milli Takımı İle Ukrayna Milli Takımının Ortak Kampları Başladı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Paralimpik Atıcılık Milli Takımı, Ukrayna Mil Takımı ile Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda 15 günlük kampa girdi. Sporcular burada pandemi nedeni ile 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanacak.

Paralimpik Türk Milli Takımı İle Ukrayna Milli Takımının Ortak Kampları Başladı

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Paralimpik milli takım kampını ziyaret ederek sporculara tatlı ikramında bulundu.

2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için hazırlanan Atıcılık Milli Takımı, yeni tip koronavirüs salgını normalleşme sürecindeki ilk kampını Ukrayna Milli Takımı ile yapmaya başladı.

18 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak çalışmalarda 11'i Türk, 7'si Ukraynalı toplam 18 sporcu yer alıyor.

Paralimpik Atıcılık Milli Takım kampında Korhan Yamaç, Erhan Coşkuner, Cevat Karagöl, Yunus Bahçeci, Murat Oğuz, Hakan Çevik, Savaş Üstün, Ayşegül Pehlivanlar, Aysel Özgan, Suzan Çevik ve Çağla Baş bulunuyor.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Paralimpik Atıcılık Milli Takımımız ile Ukrayna Milli Takımı Tokya Olimpiyatı öncesi Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ikinci büyük tesisinde 2021 Tokya Olimpiyatlarına hazırlandıklarını söyledi. Türk Milli Takımının 11 sporcu ve 3 antrenörle kamp çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden Demir, Ukrayna Milli Takımı ise 8 sporcu ile katıldığını belirtti.

2021 Tokyo olimpiyat kotası alan Hakan Çevik, Erdemli kampının neşeli geçtiğini belirterek, ‘’Tokyo kotasını 2018 yılında Güney Kore’de yapılan dünya şampiyonasında dünya üçüncüsü olarak kota aldım. Bedensel engelli atıcılık sporcularımız içinde ilk kotayı alan sporcu benim. Pandemi nedeni ile iptal olan ve ertelenen yarışmalar oldu. Haliyle tüm spor dalları gibi Paralimpik oyunları da ertelendi. Ancak biz her zaman hazır durumda olmamızdan dolayı ertelenme bizi engellemedi. Olimpiyat yarın yapılacakmış gibi hazırlandık. Tokyo olimpiyatlarında bayrağımızı göndere çektirmek için çaba harcayacağım’’ dedi.

Kendisi gibi bedensel engelli eşi Suzan Çevik’in de olimpiyatlar için yan yana Milli Takım antrenmanlarını aksatmadan yaptıklarını kaydeden Çevik, ‘’Eşim de benim gibi bedensel engelli. Ancak engelli olmak spor yapmaya engel değil. Ben eşimle 12 yıl önce tanıştım ve evlendim. Şimdi ikimizde milli takımdayız. Ben kota aldım inşallah eşim de kota alır ve Tokyo’da sporla sevgiyi birleştirip başarıya giden yolu ortaya koyacağız ve bayrağımızı göndere çektireceğiz’’ dedi.

Paralimpik Atıcılık Milli Takımı sporcusu Çağla Baş, Erdemli kampında havalı tüfek 10 metre antrenmanında 2021 Paralimpik olimpiyatına hazırlandığını belirtti.

Pandemi nedeni ile uzun süredir çalışmaları kendi evlerinde yaptıklarını bu nedenle kampın kendileri için iyi geldiğini kaydetti.

Ukrayna milli takımı ile yan yana kamp yapmaktan mutlu ve keyifli olduklarını dile getiren Baş, ‘’Ben ve arkadaşlarım olimpiyat yarın yapılacakmış gibi kampta heyecanla çalışıyorlar. Biz olimpiyatlara hazırız’’ şeklinde konuştu.