GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2020 17:27

Jandarma’dan Maske, Mesafe ve Hijyen Uyarısı

Erdemli İlçe Jandarma komutanlığı ekipleri umuma açık yerlerde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) denetimleri gerçekleştirdi. Jandarma ekipleri ayrıca vatandaşlara Maske, Mesafe ve Hijyen Uyarısında bulundu.

Jandarma’dan Maske, Mesafe ve Hijyen Uyarısı

İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Erhan Erdoğan komutasında gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlara pandemi nedeni ile sağlığımız için ‘’Maske, mesafe ve hijyen’’ kurallarına uyulması istendi.

Alışveriş Merkezlerinde çalışanlar ile alışverişe gelen vatandaşlara pandemi kurallarına uyulması gerektiği anlatılırken, kesinlikle mağazaya maskesiz kimsenin alınmaması gerektiği vurgusunda bulunuldu. Jandarma motorize ekipleri ise deniz sahilinde denize girenlere çağrıda bulunarak, pandemi kurallarına uyulması için megafonlu uyarılarda bulundu.

Erdemli jandarma ekipleri Ayaş, Kumkuyu, Limonlu, Arpacbahşiş, Tömük, Kargipinari ve Çeşmeli mahallelerinde 37 market, 24 kahvehane, 18 berber, 47 restaurant kafe  ve 9 plajda kontroller yapıldı. Toplam 23 kişiye  maske takmamak ve sosyal mesafeyi ihlal etmekten toplam 45 bin 900 lira paraz cezasi kesilmek uzere idari yaptırım karar tutanagı hazırlandı.

Denetimlerde 16 jandarma timinde toplam 48 personelin görev aldı.