Kar’da mahsur kalan anne-kız kurtarıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKar’da mahsur kalan anne-kız kurtarıldı

Erdemli ilçesine bağlı Güneyli Mahallesi Yalçı Mevkisinde yoğun kar yağışı nedeni ile mahsur kalan Anne ile kızına 24 saat sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü karla mücadele ekipleri tarafından ulaşıldı. Anne kızın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kar’da mahsur kalan anne-kız kurtarıldı
Bu içerik 3323 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürü Yusuf Güzel koordinasyonunda Erdemli genelinde çalışmalarını sürdüren ekipler, ilçeye 60 kilometre mesafedeki Güneyli Mahallesi Yalçı mevkisinde yoğun kar yağışı nedeni ile hayvanları ile birlikte Anne Cennet ile kızı Fatma Yıldırım’ın mahsur kaldıkları, hayvanların üzerine barakanın göçtüğü anne Cennetin de üzerine ağaçların devrilmesi sonucu yaralandığı yönünde aldıkları bilgi sonucu karla mücadele ekipleri seferber oldu.  

Yer yer 1,5 metreyi bulan kar kalınlığı ile mücadele eden ekipler karda mahsur kalan Yörük aileye 24 saat sonra ulaşabildi. Yoğun kar yağışı sonucu hayvanların bulunduğu barakanın bir bölümü çöktü altında kalan 15 hayvan telef oldu.

Hayvanları kurtarmak isteyen anne Cennet Yıldırım, hayvanlarını yıkılan baraka altından kurtarmak isterken kendi üzerine de ağaçların yıkıldığını belirterek, “Hayvanlarımızı korumak üzere yaptığımız ahır  kar kalınlığına dayanamayarak yıkıldı. Ben ve kızım yıkılan barakanın altında kalan hayvanlarımızı kurtarmak isterken benim de üzerime barakanın bir kısmı yıkıldı ve altında kaldım. Kızım zor da olsa beni barakanın altından çıkarttı bir an öleceğimizi sandım. Baraka’da yaklaşık 100’e yakın hayvan vardı bunlardan 15 tanesi yıkılan barakanın altında kalarak telef oldu. Erdemli’de bulunan eşim Ali Yıldırım’ı arayarak yardım istedim. Devletimiz, Mersin Büyükşehir Belediyesi  sağ olsun bizi mahsur kalmaktan kurtardı’’ diyerek yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Ali Yıldırım ise, eşi ve kızının bulunduğu yere  yaklaşık 1,5 metre yüksekliğinde kar yağdığını ulaşımın bulunmaması nedeni ile belediyeye ve kaymakamlığa haber verdiğini ve eşi ile kızının kurtarıldığını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli koordinasyon Şube Müdürü Yusuf Güzel de ailenin kurtarılması ile ilgili olarak Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a bilgi verdi. 

 

erdemli ajans karda mahsur kalan anne kız kurtarıldı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi