GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2020 17:57

Müftü Dr. Hayri Erenay’dan Diyanet Külliyesi İçin Teşekkür Ziyareti

Erdemli İlçe Müftüsü ve TDV Erdemli Şube Başkanı Dr. Hayri ERENAY, İlçe Müftülüğü olarak Erdemli’ye yapmayı planlanan Diyanet Külliyesi için verdikleri destekten dolayı ayrıca 5000 ölçekli arazinin diyanet külliyesi olarak tahsisi hususunda vermiş oldukları katkıdan dolayı Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER ve Orman işletmeleri Bölge Müdürü Kenan AKDUMAN a teşekkür ve bilgilendirme ziyaretinde bulundu.

Müftü Dr. Hayri Erenay’dan Diyanet Külliyesi İçin Teşekkür Ziyareti

Ziyaretlerde İlçe Müftüsü Dr. ERENAY, yapılması planlanan Diyanet Külliyesi hakkında bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Diyanet külliyesi için gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Mersin orman bölge müdürü Kenan Akduman da kurum olarak külliye için hertürlü desteğe hazır olduklarını külliyenin yaklaşık 40 dönümlük alanın tamamının ağaçlandırmasını üstlenebileceklerini ifade etti. Dr. ERENAY, “Erdemli’de yer tahsisi için ön izin talebi bakanlıkta olan, yapmayı planladığımız Diyanet Külliyesinin bölgemiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü yaşamış olduğumuz haz ve hız dünyasında geleceğimizin teminatı gençlerimizi korumak ve doğru bilgiler ile yetiştirmemiz gerekiyor. Ülkemizde de İslam dininin doğru anlatılması görevi Diyanet İşleri Başkanlığımız, İl Müftülüklerimiz, İlçe Müftülüklerimiz ve Hizmet içi Eğitim Merkezlerimize verilmiştir. Bu sebeplerden dolayı külliyenin bu dönemde temelini mutlaka atmalıyız.” Dedi.