GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2020 15:38

Esenpınar Göletindeki Balık Ölümleri

Esenpınar Mahallesindeki gölette bulunan çok sayıda balıklarda anı ölümlerin araştırıldığı bildirildi.

Esenpınar Göletindeki Balık Ölümleri

Balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için Erdemli ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından numune aldığı bildirildi.

Esenpınarı Mahalle Muhtarı Musa Çetin, gazetecilere ölümlerle ilgili bilgi verdi.

Göletteki balık ölümlerinin kendisine mahallenin gençleri tarafından haber verildiğini belirten Çetin, kendisinin de ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bilgi vererek ölümlerin nedeninin araştırılmasını istediğini söyledi.

Tarımsal sulamanın yapıldığı gölette yaklaşık 15-20 yıldır bu tür balık ölümlerinin duyulmadığını kaydeden Çetin, ‘’Gölette balık ölümleri ilk kez  gördük ve çok üzüldük. Balık ölümlerinin nedenini de henüz bilmiyoruz. Bu nedenle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü aradık ve ekipler tahlil için gerekli numuneleri aldılar.  Ölümlerin sebebi tetkik sonrasında ortaya çıkacak’’ dedi.

Balık ölümlerinden dolayı çok üzgün olduklarını da dile getiren Çetin, ‘’Balık ölümlerinin yaşandığı göletten yaklaşık 700 dönüm tarım arazisi sulanıyor ve bu nedenle de gölete gözümüz gibi bakıyoruz. Balıkların ölümü karşısında söyleyecek kelime bulamıyoruz ve çok üzgünüz’’ diye konuştu.