GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2020 18:22

Zeynep Gül Yılmaz’dan İddialara Cevap

AK Parti Mersin Milletvekili Avukat Zeynep Gül Yılmaz CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın akrabalarını Toros ve Mut Devlet Hastanelerine idareci olarak getirdiği iddialarına cevap verdi.

Zeynep Gül Yılmaz’dan İddialara Cevap

Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Toros Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü’ nü ve Mut Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü’ nü görevden aldırıp 1. derecede bir akrabamı getirttiğimi iddia etmiştir.

Muhalefetin iktidarı eleştirmesi normaldir, doğru ve adil ise yapıcı, siyasi açıdan da sağlıklıdır.

Ancak doğruluğunu araştırmadan yalan yanlış haberler ile siyaset yapmaya çalışmak, hem siyasete, hem memlekete zarar vereceği gibi, buna alet olanları da kamuoyunun gözünde müfteri, güvenilmez konuma düşürür.

Siyaset hizmette bir araçtır. Ben siyaseti doğrudan ve adaletten şaşmadan, millete hizmet için yapıyorum. Bu uğurda reklam amaçlı kimseye iftira atmadım, kimsenin itibarı ile oynamadım.

Akıl ile birlikte yürütüldüğünde, siyasette heyecan iyi bir şeydir. Bu arkadaşımızın heyecanı aklının önünde seyrediyor olmalı ki, duyduğu bir haberin doğruluğunu dahi araştırmadan, bırakın hukukçu bir Milletvekilliği basiretini, normal bir insanın dahi yaparken çekineceği şeyi hiç düşünmeden konuşup, yapabiliyor. Bu şekilde trol zihniyeti ile hareket etmesini ve yalan, iftira haberlerle ismimi zikretmesini, üstelik iyi bir şey yaptığı zannıyla anında basına servis ederek, iftiralarını kamuoyuna duyurmasını kınıyorum. Bu ne insanlığa, ne hukukçuluğa, ne de milletvekilliğine sığacak bir üslup değildir.

Netice olarak, iddia edilen kişiler hiçbir şekilde uzaktan yakından akrabam ya da yakınım değildir. Yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla, kendisini iddiasını ispata davet ediyor ve derhal cevap bekliyorum” dedi.