Erdemli'den, Halep'e 3 Tır Yardım
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'den, Halep'e 3 Tır Yardım

Erdemli'den Halep’te insanlık ölmesin kampanyasına 3 tır dolusu malzeme gönderildi.

Erdemli'den, Halep'e 3 Tır Yardım
Bu içerik 4852 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Diyanet  Vakfı Erdemli Şubesi ile  Erdemli Müftülüğünün ortaklaşa organize ettiği ‘’Halep’te insanlık ölmesin’’ insani yardım  kampanyasına Erdemli’den 3 tır dolusu giyim  ve gıda maddeleri gönderildi. Tır'ların 2si Kampanya kapsamında vatandaşlardan gelen yardımlarla dolarken 1 tırın tamamını Komşu Mağazaları yardım malzemeleri doldurarak gönderdi.

Battaniye,un, makarna, giyecek ve yiyeceklerin yanısıra vatandaşların kendi yaptıkları zeytinyağı ve salçaları da yardım olarak göndermesi dikkatlerden kaçmadı.

Erdemli Ulu Camii yanından Halep’e gönderilen üç tır dolusu malzemenin gönderilmesi öncesi konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

 Bu necip milletimizin özelliği hayır ve yardımlaşmada yarış içinde olmalarıdır diyen Pamuk,  ‘’Bu temel özelliğin Erdemli’ye yansıması olarak hamiyet perverliğini burada görmekteyiz. Halep’teki kardeşlerimize yardım konusunda bu ne ilk ne de son olacak. Biliyoruz ki Halep’te bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Hepimizin yüreğini parçalayan hepimizi derinden üzen insanlık dramının ortadan kaldırılması için çok şükür ki başta Cumhurbaşkanımız ve devletimiz olmak üzere belli bir aşamaya getirildi. Halep’teki insanlık dramın bitirilmesi için yoğun çaba harcanıyor. Biz de Erdemliden karınca kararınca acil ihtiyaçların karşılanacağı üç tır dolusu malzeme gönderiyoruz. Bu kampanyaya katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmanın ardından acil ihtiyaç maddelerinden oluşan 3 tır ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun yaptığı dua ile gönderildi. 

 

erdemli ajans halepte insanlık ölmesin erdemli müftülüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Polis Çekirgeleri Zıplatmadı
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Şeytan Köprüsünde 10 Günlük Bebek Bulundu
Futbol Şenliği Başladı
Futbol Şenliği Başladı
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi
Aile Destek Merkezine Büyük İlgi