GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2020 17:35

Vefalı Çiftçi İsmet Ateş Kamyonetini Yuva Yapan Kumrunun Yavrularının Kanatlanmasını Bekliyor

İlçemizde İsmet Ateş isimli çiftçinin uğruna kamyonetinin kontağını kapattığı kumru yuvasındaki yumurtalardan nihayet iki adet yavru kumru çıktı. İsmet Ateş yavruların kanatlanıp uçuncaya kadar arabasına binmeyeceğini söyledi.

Vefalı Çiftçi İsmet Ateş Kamyonetini Yuva Yapan Kumrunun Yavrularının Kanatlanmasını Bekliyor

İsmet Ateş, aracının ön camına yuva yapan kumrunun 2 yavrusunun doğmasıyla tarifsiz bir sevinç ve mutluluk yaşadığını söyledi.  Ateş kamyonetini çalıştırmak için yavruların kanatlanıp uçmasını bekliyor.

Yaklaşık 2 hafta önce sebze taşımak için kamyonetine bindiği sırada ön camın sileceklerinde bir kumrunun kuluçkaya yattığını gören İsmet Ateş, Birkaç gün içinde de yuvada 2 yumurta olduğunu görduğunu söyledi.

Yavrular yumurtadan çıkıp uçuncaya kadar kamyonetinin kontağını  açmayacağını ve yerinden kıpırdatmama kararı aldığını belirtti.

Sabırla bekleyen çiftçinin kamyonetinin sileceğindeki yumurtalardan nihayet yavrular çıktı. Çiftçi Ateş artık yavruların sağ salim yuvadan uçmalarını bekleyeceğini kaydetti.

Çiftçi Ateş, "2,5 hafta önce aracıma bindiğimde önünde bir yuvanın olduğunu gördüm. Bir iki gün sonra bir tane yumurta, tekrar bir yumurta daha ve 2 yumurtanın olduğunu gördüm. Aracımı hiç yerinden kıpırdatmadım. Yavruların çıkmasını bekledik. Çok şükür bugün yavrulara kavuştuk. Mükafatını gördük. Kısmet olursa 1 hafta 10 güne kadar yuvadan uçacaklar. Bunun heyecanını yaşıyoruz. Bunda gizli kahramanımız 'Max'. Köpeğimiz Max'in emeği çok. Çünkü kimseyi yuvayanın yanına yaklaştırmadı" dedi.

Yavruların çıkışıyla mutluluk ve büyük bir sevinç yaşadığını ifade eden Ateş, "Komşulardan emanet araç alarak ihtiyaçlarımızı bir nebze olsun gidermeye çalıştık. Bazen olmadı, olmadığı zamanlarda da kısmet diyoruz, hayırlısı diyoruz. Bunda da vardır bir hayır dedik. Çok şükür yavrulara kavuştuk" şeklinde konuştu.

  Çiftçi Ateş, şimdi yavruların kanatlanıp uçacağı günü bekliyor.