GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2020 21:52

Öldürülen Zeynep’in Abileri Konuştu

Mersin'in Silifke İlçesine bağlı Sarıaydın Mahallesinde ES (24), tartıştığı 5 aylık hamile Zeynep Sarıaydın'ı (17) pompalı tüfekle vurarak, öldürdü. 17 Zeynep Sarıaydın'ın ağabeyleri ES'ın madde bağımlısı olduğunu ileri sürerek, uzun süren kız kardeşleri Zeynep'in bulunduğu gösterilmediğini ve kardeşlerinin ailesiyle görüşmek istediği için öldürüldüğünü belirttiler.

Öldürülen Zeynep’in Abileri Konuştu

Silifke ilçesinde Sarıaydın mahallesinde yaşanan olayda 8 aylık evli olan Zeynep ve E. S. çifti, evde bilinmeyen nedenle tartışma yaşadı.

Tartışmanın büyümesi üzerine E. S., 5 aylık hamile eşine pompalı tüfekle ateş ederek başından isabet almasına neden oldu. Zeynep Sarıaydın olay yerinde hayatını kaybederken, zanlı E. S. ise kardeşi M. S. ile birlikte Jandarma tarafından gözaltına alındı. Zanlılar ifadelerinin alınmasının ardından çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cevaevine gönderilirken maktül Zeynep Sarıaydın'ın cehnazesi Erdemli ilçesine bağlı Yağda mahallesindeki baba ocağında toprağa verildi.

Zeynep Sarıaydın'ın ağabeylerinden İdris Yıldırım, kızkardeşlerinin uzun süredir kendilerine gösterilmediğini, ve son bir haftadırda kardeşlerinin yoğun ısrarı üzerine tartışma yaşandığını ileri sürdü.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada,Sarıaydın ailesi ile küçükbaş hayvan alışverişinden doğan bir tanışıklığın olduğunu, kardeşleri Zeynep'in daha sonra bu aile tarafından istendiğini belirterek, "Resmi nikahı da ana baba rızası dahilinde oluyor, 18 yaşını doldurmayınca buradan götürülmeyeceğinin de sözü veriliyor. Fakat kardeşim buradan kaçırılıyor. Kaçırıldıktan sonra ben ailesini buraya davet ettim. Gelecek denildi ama bir türlü gelmedi yani kardeşimizi bize Kurban Bayramında da göstermediler’’ dedi.

Son bir hafta kardeşinin ailesi ile görüşmek üzere direttiğini, telefonunu elinden alındığını savunan Yıldırım, "Damadımız ve kardeşi uyuşturucu maddede kullandıklarını öğrendiğimiz bu zanlılar, uyuşturucu alıp kardeşimi vurmuşlar" diye konuştu.

Zeynep'in ağabeylerinden Vehbi Yıldırım'da kardeşlerinin nazik bir insan olduğunu ve hiçbir zaman bir saygısızılığını görmediklerini dile getirdi.

Yıldırım ailesi kızlarını öldüren E. S.'ın en ağır cezayı almasını istediklerini kaydettiler.

Yıldırım kardeşler, kardeşlerinin mezarı başında dua ederken zanlılar hakkında şikayetçi olduklarını kaydettiler.