GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2020 20:40

Erdemli’ye Kent Güvenlik Sistemi

Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol Erdemli’ye Kamera Güvenlik Sistemleri kurulması için çalışmalarının başlatıldığını belirtti.

Erdemli’ye Kent Güvenlik Sistemi

Erdemli İlçesine Teknolojik imkanları kullanarak suç ve suçlu ile mücadele konusunda daha da kuvvetlenmek adına 10 adet KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) noktasında toplam 40 adet kamera sistemi kurularak yıl sonunda faaliyete geçirilmesi planlandığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre ‘’Bu faaliyet kampsamında Mersin Valiliği Mersin Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, TEDAŞ, Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlgili firma yetkilileri ile Sanayi Kavşağı, Yeni Adliye Kavşağı, Eski Hastane Kavşağı, Liman Kavşağı, Devlet Bahçeli Miting Alanı, Kuru Köprü Kavşağı, Çamlık Kamp Alanı Kavşağı, Menderes Cadddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Hastane Önü, Koyuncu Çevre Yolu Kavşağında Yer tespit ve Alyapı çalışmaları yapıldı. Prejenin bitmesi ile Erdemli ilçesin 24 hareketli olmak üzere toplam 77 adet kamera hizmete girerek Erdemli ilçemizin daha güvenli bir yer olması ve Emniyet hizmetlerinin daha etkin yapılması adına büyük bir adım olacaktır’’ denildi.