GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 19:30

Güzeloluk Semt Polikinliği 14 Yıl Sonra Yeniden Hizmette

2006 yılında köylerdeki sağlık ocaklarının kapatılarak yerine Aile Hekimliklerinin hizmete girmesiyle kapatılan Güzeloluk Sağlık Ocağı, gerekli bakım ve düzenlemenin ardından 14 yıl aradan sonra AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya’nın girişimleri ile yeniden Erdemli Devlet Hastanesi semt polikliniği olarak hizmete açıldı.

Güzeloluk Semt Polikinliği 14 Yıl Sonra Yeniden Hizmette

Erdemli’nin Güzeloluk Mahallesinde 14 yıl önce kapatılan sağlık ocağının yerine Erdemli Devlet Hastanesi  tarafından  yeniden düzenleyerek 7 mahalleye hizmet verecek olan semt  polikliniği hizmete girdi.

Günde ortalama 60 hastaya bakılan poliklinikte, 2 doktor, iki hemşire, 1 temizlik görevlisi,  bir bilgi işlemci, bir güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 7 personel görev yapıyor.

Güzelolukta hizmete giren Erdemli Devlet Hastanesi Semt Polikliniğini Erdemli AK Parti İlçe Başkanı Serdal Kaya, Kadın KollarıBaşkanı Gülten Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ederek hayırlı olması dileklerinde ulundu . Kaya dispanser hakkında  Erdemli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Mesut Yeşilova’dan bilgi aldı. Yeşilova dispanserde günlük ortalama 60 hastaya bakıldığını bilgisini verdi. Güzeloluk Semt Poliklinğinin merkezin yükünü azalttığını kaydeden Yeşilova, poliklinikte acil durumlar için iki erkek ve iki bayanın müşahade altına alınabilecek 4 yataklarının bulunduğunu kaydetti.

Erdemli AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya, semt polikliniğinin bölge insanının için hizmete girmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

Semt Polikinliğinin açılmasında AK Parti Mersin Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (KBMM) Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’a, İl Başkanı Cesim Ercik ve milletvekillerine, ilçe Kaymakamı Avni Kula’ya, Güzeloluk Mahalle Muhtarı İbrahim Doğan’a teşekkür eden Kaya, özellikle yayla döneminde yoğunluğun yaşandığını bu nedenle de böyle bir hizmete ihtiyacın bulunduğunu dile getirdi.

Güzeloluk Semt Polikinliğinin yeni açılmasından dolayı ziyarette bulunduklarını ifade eden Kaya, ‘’Erdemli Devlet Hastanesi yöneticilerine bu hizmeti insanlarımıza sağladıkları için teşekkür ediyorum. İnsanlarımız acil durumlarda yani bir iğne vurdurmak için Erdemli merkezine insanlarımız gitmeyecek. Hizmet insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım da, bölgeye verilen hizmetin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Güzeloluk Mahalle Muhtarı  İbrahim Doğan ise, 14 yıl önce Sağlık Ocaklarının kapanmasıyla ara verilen bu hizmeti artık Erdemli Devlet Hastanesi Semt Polikliniği yeniden hizmete girdi . Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ettiklerini ifade etti.