GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2020 19:16

Boşluğa Düşüp 3 Gün Mahsur Kalan Yavru Kedi Kurtarıldı

Limonlu Mahallesinde çıktığı yazlık sitenin damından havalandırma boşluğuna düşen kedi yavrusu 3 gün mahsur kalan kaldığı yerden itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Boşluğa Düşüp 3 Gün Mahsur Kalan Yavru Kedi Kurtarıldı

İlçeye bağlı Limonlu Mahallesinde 2 aylık meraklı kedi yavrusu çıktığı 4 katlı bir yazlık sitenin damından havalandırma boşluğuna düştü.

İkinci kattaki Çulcu ailesi kedi sesini duydu ancak sesin dışarıdan geldiğini düşündü. Bir türlü seslerin kesilmediğini fark eden Ali Çulcu sesi takip edip havalandırma penceresine merdiven atarak aşağıya baktığında yavru bir kedinin mahsur kaldığını görerek durumu Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amirliğine haber verdi. Kısa sürede yazlık siteye ulaşan itfaiye ekibi yaklaşık 1 saat süren bir operasyonla 2 aylık yavru kediyi kurtardı. Çulcu çifti kedinin kurtarılmasının ardından büyük sevinç yaşadı.

Ali Çulcu, 2-3 gündür kedi sesi duyduklarını ancak nerede olduğunu bir türlü tespit edemediklerini belirterek, "En sonunda merdiven koyup havalandırma boşluğuna  baktım. Kıpırdamadan duran bir kedi yavrusu gördüm. Yetkililere seslendim, sağolsun itfaiye geldi. Baktılar, merdiven koyup kediyi olduğu yerden çıkardılar. Bir sevinç oldu içimizde. Sonuçta o da can taşıyor. Ağzı var dili yok derler ya. Allah'ın yarattığı bir hayvan. Bunlara sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Kurtarılmasının ardından site sakinlerince sahiplenilen yavru kedi itfaiye ekibi tarafından  sitenin bahçesine bırakıldı.