SPOR
Giriş Tarihi : 21-08-2020 23:58   Güncelleme : 22-08-2020 00:23

Bu Okulda Geleceğin Yıldız Futbolcuları Yetişiyor

Erdemli Belediye Spor, geleceğin yıldız futbolcularını yetiştirmek üzere Avgadı yaylasında spor okulu açtı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’Geleceğin yıldız futbolcuları bu okuldan çıkacak. Bunların ağabeyleri BAL ligine çıktı sırada onların yetişmesi var. Önce çocuklarını bizlere güvenerek emanet eden ailelerimize ve minik yavrularımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bu Okulda Geleceğin Yıldız Futbolcuları Yetişiyor

Avgadı yaylasında spor okulunu beraberinde Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Belediye Spor İşleri Müdürü Kamil Boran ile birlikte ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’Geleceğin yıldız futbolcuları bu okuldan çıkacak. Bunların ağabeyleri BAL ligine çıktı sırada onların yetişmesi var. Önce çocuklarını bizlere güvenerek emanet eden ailelerimize ve minik yavrularımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Aydınlar (Avgadı) yaylasındaki spor okulunda antrenörler Sadullah Çoşar ile Turan Taş’ın yönetiminde çalışan minik sporcular belediye başkanı Mükerrem Tollu’nun kendilerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, birlikte fotoğraf çektirdiler.

Yayla spor okulu ile ilgili olarak Erdemli Belediye Spor İşleri Müdürü Kamil Boran ise, Avgadı yaylasındaki spor kompleksinde sadece futbol okulu yok aynı zamanda tenis kursununda olduğunu söyledi.

Bu yıl yaz spor okulunun Haziran ayı başında başladığını ancak bu yıl pandemiden dolayı gecikmeli Ağustos sonunda açıldığını ancak yayla spor okulunun çok güzel geçtiğini kaydeden Boran, ‘’Spor okulumuzda 200 minik yavrumuzun sağlıklı bir birey olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Çocuklarımıza spor eğitiminin yanı sıra milli ve manevi değerleri de öğretiyoruz. Yani milli ve ahlaklı sporcular yetiştiriyoruz’’ diye konuştu.