EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-08-2020 16:49

DEBİ Akademi Eğitime Hazır, Yüz Yüze Eğitim Olmazsa O Ücretler Alınmayacak

DEBİ Akademi Yönetim Kurulu, eğitim öğretimle ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hazırlıklarının Pandemi’ye göre tamamladıklarını, ayrıca uzaktan eğitim olması durumunda bazı ücretlerin alınmayacağını veya iade edileceğini belirttiler.

DEBİ Akademi Eğitime Hazır, Yüz Yüze Eğitim Olmazsa O Ücretler Alınmayacak

DEBİ Akademi’den yapılan açıklamada, Velilere bilgilendirme mektubu gönderdikleri mektupta şu hususların altı çizildi, ’Hep birlikte üstesinden geleceğimize inandığımız bu süreci en yakın zamanda atlatacağımıza inanıyor, yüz yüze eğitime kavuşacağımız günü heyecanla bekliyoruz’’ denildi.

Velilere gönderilen mektupta şu ifadelere yer verildi: ‘’Değerli Velilerimiz, Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığımız 12.08.2020 tarihinde yaptığı açıklama ile yeni eğitim öğretim yılının 21 Eylül Pazartesi günü yüz yüze yapılmasının planlandığını, telafi eğitimlere de 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim modeliyle başlanacağını, isteyen özel okulların da 17 Ağustos’tan itibaren telafi eğitimlere başlayabileceğini belirtmiştir’’ denildi.

Sevgili velilerimiz diyerek devam eden mektupta, bakanlık tarafından yayımlanan genelgelere dayanarak kurumumuzun yapmış olduğu çalışmalar konusunda siz velilerimizi bilgilendirmek isteriz denildi.

Bilgilendirmede şöyle denildi:

‘’8. sınıf öğrencilerimiz ile LGS hazırlık kapsamında 20 Ağustos Perşembe günü itibariyle okulumuzda yüz yüze derslere başlanacaktır.

16 Mart 2020 tarihinden itibaren uygulanılan DEEP ( Debi Evde Eğitim Programı ) sayesinde çocuklarımızın akademik gelişimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerine de katkı sağlayarak önemli bir tecrübe edindik denilen bilgilendirmede şöyle devam edildi:

‘’Geçtiğimiz pandemi sürecinde edindiğimiz bu tecrübeyi daha da geliştirmek üzere Selçuk Üniversitesi Bilişim İşleri Daire Başkanı Dr. Selahattin Alan’ı akademik kurulumuza dâhil ederek DEEP birimimizi daha da kuvvetlendirdik. Kurumumuzun tüm kademelerde her türlü eğitim modeline ( Yüz Yüze Eğitim, Uzaktan Eğitim ve Hibrit Model ) hazırlıklı olduğunu; sahip olduğu alt yapı, öğretmen kadrosu ve akademik danışma kurulu sayesinde bu dinamik süreci en iyi şekilde yöneteceğini belirtmek isteriz. Okulumuzda ortalama 6 öğrenciye bir öğretmen düşmektedir. Bu sayede uzaktan veya yüz yüze eğitim durumunda bu oranın, öğrenci ve velilerimiz için birebir çalışmalar ve öğrenci takibi açısından avantaj olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bu bağlamda “Ulaşılabilir Okul” olma özelliğini korumak isteyen okulumuzun siz değerli velilerimizi düşünerek almış olduğu kararı da bilgilerinize sunuyoruz.

2020-2021 eğitim-öğretim yılının bir kısmının uzaktan eğitimin yapılması durumunda, uzaktan eğitim yapıldığı süre için geçerli olmak üzere:

1. Yemek ve servis ücreti alınmayacaktır.

2. Elektrik, su, kırtasiye vb. sarf malzemeleri ile devletin verdiği kısmi destekler hesaplanarak velilerimizin ödeyeceği miktardan oranlanarak düşülecektir.

Hep birlikte üstesinden geleceğimize inandığımız bu süreci en yakın zamanda atlatacağımıza inanıyor, yüz yüze eğitime kavuşacağımız günü heyecanla bekliyoruz.’’