EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-08-2020 16:11

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi Rekorları Altüst Etti

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi Yükseköğretim kurumları sınavlarında var olan başarı çıtasını giderek yükseltmeye devam ediyor. Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi (YKS) sınavında Mücahit Sezer, Kemal Aktan ve Ali Doğan isimli öğrencileri Türkiye genelinde ilk 10 bin içerisinde yer alarak eğitimdeki kalitesini ispatladı.

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi Rekorları Altüst Etti

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, başarılı öğrencileri ve okul yöneticilerini tebrik ederek birer teşekkür plaketi verdi.

Şube Müdürü Mahmut Karağaç, okul Müdürü Veysel Ersen ve okul yöneticilerinin hazır bulunduğu plaket törende konuşan Açıkyörük, YKS sıvanında ilçe genelinde devlet ve özel liselerinden toplam 16 öğrencinin ilk 10 bin kişi arasına girdiklerini belirterek başarılarından dolayı tebrik etti.

İlk 10 bin kişi arasına Erdemli’den 3’ü Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesinden 3, Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesinden 3 öğrenci olmak üzere 6 öğrencinin girdiğini diğer 10 öğrencinin de özel okullardan çıktığını kaydeden Açıkyörük tüm öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Açıkyörük, disiplinli eğitim vermesinden dolayı Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesinin eğitimde bir marka haline geldiğini vurguladı.

Erdemli Anadolu İmama Hatip Lisesi Müdürü Veysel Ersen ise, öğrencilerinin başarısının tesadüfi olmadığını disiplinli eğitim verilmesi sonucu başarının geldiğini kaydederek öğrencileri ile gurur duyduklarını ifade ederek, ‘’Gelecek yıllarda daha fazla öğrenci yi ilk sıralara yerleştirme çabası içinde olacağız’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere günün anısına teşekkür plaketi verildi.