GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2020 13:09   Güncelleme : 20-08-2020 14:47

Başkan Tollu Tüm Canlılar Bize Emanet

Erdemli Belediyesi ‘’Limon Çiçeği’’ ekipleri hava sıcaklığının yoğun gitmesi üzerine sokak kedilerini unutmayarak mama ve su dağıtımında bulundu. Sokak kedileri için birkap su ve yemek verilmesi çağrısında bulunan belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’Erdemlimizde yaşayan her canlı bunlara kediler de dahil bizlere emanettir. Bizler kedilerimize mama ve su verirken aynı duyarlılığı halkımızdan da bekliyoruz’’ dedi.

Başkan Tollu Tüm Canlılar Bize Emanet

Belediye sahil bandındaki park alanlarında ve ara sokaklarda sahipsiz yaşayan kediler için mama ve su verilmesi ile ilgili gazetecilere bilgi veren başkan Mükerrem Tollu, ‘’Belediyemizin nerede insan var ise hizmetlerindeyiz sloganımız var dı. Bu sloganımıza nerede canlı var ise biz oradayız ve hizmetlerindeyiz’i de ekledik. Bizim için insan da diğer canlılar da Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır. Sokak kedileri de can taşımaktadır ve insanlar gibi onlar da bakıma muhtaçtırlar. İnsanlarımızdan kedi ve köpeklerimiz için bir kap su ve yemek bırakmalarını istiyoruz. Bu biz insanların yapması gereken ulvi bir görevdir’’ diye belirtti.

Kış aylarında pandemi sürecinde dağlara giderek kurda kuşa ve yaban hayvanları aç kalmasın diye onlara yem bırakmıştık diyen Tollu şöyle konuştu:

‘’Erdemli belediyesi bu kentin içinde yaşayan tüm canlıların hizmetindedir. Özellikle limon çiçeği ekibimiz hiçbir canlıyı ayırt etmeksizin hizmete koşuyor. Evladın anne babasına yapmadığı hizmetleri yaşlılarımıza sağlıyorlar. Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Hayvan sever Zübeyde Kelle ise, belediyenin sokak hayvanlarına mama ve su bırakma hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiğini kaydetti.

Vatandaşlara çağrıda da bulunan Kelle, ‘’Herkes evinin önüne bir taş su ve bir kap yemek bırakırsa sokak hayvanları da aç kalmamış olur. Çünkü onlarda bir canlı ve bizler gibi açıktığında dili yok ki söylesin. Onlara su ve bir kap yemek ver