SPOR
Giriş Tarihi : 20-08-2020 10:53   Güncelleme : 20-08-2020 11:14

Belediyespor’un Şampiyonluğunu 100 Traktörlük Konvoyla Kutladılar

1957 yılında kurulan Erdemli Belediye Spor üçüncü kez Bölgesel Amatör Ligi (BAL) ‘ne çıkışını kent içinde traktörlü konvoyla tur atarak kutladı. Kutlamaya Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Erdemli ilçe başkanı Fatih Serin, kulüp yöneticileri ve taraftarlar katıldı. Başkan Tollu, şampiyonluk kutlamalarına alkışlarla katılan vatandaşları sporcularla birlikte selamladı.

Belediyespor’un Şampiyonluğunu 100 Traktörlük Konvoyla Kutladılar

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hedeflerinin Türkiye 3. Profesyonel Ligi olduğunu söyledi.

BAL ligine çıkan takım yöneticisi, sporcu ve teknik ekibi kutlayan başkan Tollu, iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek BAL ligine çıkmayı hak ettiklerini belirtti.

Hedeflerinin kesinlikle Türkiye üçüncü ligi olduğunu belirten Tollu, ‘’Bu kent in tarihinde birçok ilklere imza attık bunu sporla taçlandıracağız. Bu takım daha önce de BAL ligine çıktı. BAL liginde tecrübelendik ve tek amacımız Türkiye Üçüncü ligine çıkarak Erdemli halkına armağan edeceğiz’’ dedi.

Sporcularla sohbet eden başkan Tollu, ‘’Artık BAL ligindeyiz, sizden takımın üçüncü lige çıkma sözü istiyorum. Şampiyon olacakmıyız’’ diye konuştu.

Erdemli Belediye Spor Kulübü Müdürü Kamil Boran ise, takımın BAL ligine çıkmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Erdemli’yi bölgesel ligde en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydeden Boran, sezon başında yeşil sahalara şampiyon olmak için çıktıklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

‘’Zorlu bir sezonu geride bıraktık. Pandemi nedeni ile maçlar iptal oldu ancak takımımız Play –Oflarda şampiyondu. Futbol Federasyonunun aldığı kararla BAL ligine çıktık ve bugün de taraftarlarımızla birlikte kutluyoruz. İlçemizi BAL liginde en iyi şekilde temsil edeceğiz ve Türkiye Üçüncü ligine çıkarak bir ilki daha imza atmak istiyoruz. Takımımızın şampiyon olmasında en büyük katkıyı sağlayan belediye başkanımız Mükerrem Tollu’ya ve taraftarımıza teşekkür ediyoruz.’’

  1. yöneticisi Hüsnü Çevik ise, bir yıllık emeklerinin karşılığını BAL ligine çıkarak aldıklarını kaydetti. Hedeflerinin Türkiye üçüncü ligi olduğunu ifade eden Çevik, takımın başarısına katkı sunan herkese teşekkür etti.