GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2020 17:36   Güncelleme : 14-08-2020 17:47

Eğriçayır Balı Covid 19 Güvenli Üretim Sertifikası Aldı

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ‘nin hazırladığı Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak üretim sistemini güncelleyip üretim yapan Türkiye’nin altın madalyalı dünyanın en kaliteli Eğriçayır Balı, TSE Konya Bölge Müdürlüğünün yaptığı denetimi geçerek Covid 19 Güvenli üretim sertifikası aldı.

Eğriçayır Balı Covid 19 Güvenli Üretim Sertifikası Aldı

Sertifikayı Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ve Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı tarafından Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanlığında düzenlenen törenle verildi.
Törende konuşan Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, ‘’İnsan sağlığını ön plana alan bu tür çalışmalara ihtiyacımız var, Eğriçayır balına da böyle güzel ve önemli belgeler yakışır. Hayırlı olsun’’ dedi.


Sertifika teslim töreninde konuşan Eğriçayır Balı sahibi Celal Çay şöyle konuştu:
“Pandemi sürecinin başından itibaren çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle yürütüyor, hem tüketicilerin hem de çalışma arkadaşlarımız ve onların ailelerinin sağlığı ve güvenliği için tüm tedbirleri aldık. Bu çerçevede aldığımız uluslararası geçerliliğe sahip Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi de yaptığımız bu çalışmaların bir sonucu niteliğini taşıyor.
Bu belge TSE tarafından yapılan çok ciddi denetimlerle üretim tesisinden giriş çıkışlara, tüm alanlarda enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planları dahilindeki önlemlere uyulup uyulmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı gibi birçok konunun incelenmesi sonucunda veriliyor. Biz de bu belgeyi almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”
Eğriçayır balı olarak 2019 yılında dünyanın en iyi balı kupasını Türkiye’ye getirdiklerini hatırlatan Celal Çay, ‘’Covid 19 güvenli üretim sistemi ile dünyanın en iyi balını en iyi şekilde üretmeye devam ediyoruz’’dedi.