SPOR
Giriş Tarihi : 07-08-2020 22:31   Güncelleme : 07-08-2020 22:39

Başkan Tollu Yörük Kızlarıyla Tenis Oynadı

Erdemli Belediyesi Aydınlar (Avgadı) Mahallesinde Yörük çocuklarının da oynayabileceği tenis kortu yaptı.

Başkan Tollu Yörük Kızlarıyla Tenis Oynadı

Tenis eğitimine giydikleri yöresel kıyafet olan şalvarla gelen Yörük kızları Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile tenis oynadı, Başkan Tollu daha çok gencin tenis kursuna katılması için çağrıda bulundu.

Yaylada hazırladıkları tenis kortu ve Yörük kızlarının tenis oynamaları ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, halka verilen sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirterek, ‘’Şehir merkezinde olan herşeyi köylerimize ve yaylalarda getirmeye gayret gösteriyoruz. Biz yaylalarda da insanlarımız tenis oynayacağı sözünü vermiştik. Yörük çocuklarının tenis oynayabileceği tenis kortları yapacağız diye söz vermiştik bu sözümüzü yerine getirdik ve Yörük kızlarımız ile yöresel kıyafetler içinde tenis oynadık. Bizim amacımız kent merkezindeki hizmet standardını köylere de taşıyabilmekti. Bunları da bir bir yerine getiriyoruz’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli ilçe Müdürü Adem Kılıç’ta yaptığı konuşmada, tenis kortunu Erdemli belediyesinin yaptığını kendilerinin ise yörük çocuklarının da tenis oynamasını öğrenmeleri için tenis eğitmeni verdiklerini söyledi. Belediyenin hazırladığı tenis kortunda 50 çocuğun tenis eğitimi aldığını belirtti.

Belediyenin hazırladığı tenis kortuna katılan yöresel kıyafeti ile katılan Yörük kızı Ayşe Mine Nalpara ise, pandemi sonrasında tenis oynayarak stres attıklarını söyledi.

Tenis kursunu açan belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür eden Nalpara, ‘’Yeni tip koronavirüs (kovid-19) sonrası bayağı sıkıntı yaşamıştık, tenis oynamak stres atma kaynağımız oldu. Farklı yerlerde zaman öldürmektense tenis oynayarak hem spor yapıyoruz hem de zamanımızı iyi değerlendiriyoruz. Biz yörük kızları tenis oynayarak hayat buluyoruz’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli ilçe Müdürü Adem Kılıç ve yöresel kıyafetli (şalvarlı) kızlarla tenis oynadı.